Samsung Galaxy S10+ ma problem z zasięgiem? Zgłoszeń przybywa

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Wszyscy już poznaliśmy na wskroś flagowe propozycje Samsunga w postaci serii Galaxy S10. Koreańczycy na nowo otworzyli się na mobilny rynek, co doskonale pokazuje nasza recenzja Galaxy S10+. Jakby nie patrzeć, firma potrzebowała przebudzenia i o ile taki Galaxy S10e zbiera świetne opinie, tak okazuje się, że najdroższy, właśnie Galaxy S10+, może mieć problemy z zasięgiem. W Sieci możemy znaleźć coraz większą liczbę tematów, w których poruszane jest to zagadnienie.

Problem z zasięgiem Samsunga Galaxy S10+ zaczyna robić się poważny

Z racji, że testowałem już Galaxy S10+, to na wstępie mogę zaznaczyć, że nie zauważyłem, aby smartfon kiedykolwiek stracił zasięg. Faktem jest, że ten wyraźnie słabł w mieszkaniu, ale w tym wypadku propozycja Samsunga nie jest odosobniona. Niestety, ale na całym świecie pojawia się coraz więcej przypadków, kiedy słaby sygnał drastycznie wpływa na jakość pracy z urządzeniem. Wiele z nich podaje, że nie ma znaczenia chwyt urządzenia — po prostu ten ma… zbyt słabe anteny? Dopóki Samsung oficjalnie nie wyda oświadczenia, dopóty my możemy się jedynie domyślać przyczyny, którą miejmy nadzieję uda się zniwelować poprzez aktualizację.

Zobacz też: Microsoft Edge odmieni monopol Google Chrome?

Zdecydowana większość zgłoszeń dotyczy Galaxy S10+. W przypadku Galaxy S10 i Galaxy S10e ich liczba jest marginalna. Kolejnym kluczowym czynnikiem jest amerykański rynek, czyli odmiany ze Snapdragonem 855. To teoretycznie sugeruje, że w Polsce nie musimy obawiać się o problem z zasięgiem, ale być może Wasz egzemplarz również pokazuje słaby sygnał połączenia?

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy