Twitter docenia pracę zdalną

Żarty na Twitterze mogą skończyć się utratą konta

Newsy

Żarty, o ile są robione z głową, nie są niczym złym. Kiedy je robimy, ważny jest jednak nie sam aspekt humorystyczny, ale także to, żeby nie wyrządzić żadnej szkody ani krzywdy osobie, której próbujemy zrobić dowcip. Niestety, nie wszyscy żartownisie uznają tę zasadę.

Zmiana kolorów na Twitterze to tylko podły żart

Ostatnio zaczęły pojawiać się sugestie, że Twitter udostępnił nam nową funkcję: zmianę kolorów. Szczerze mówiąc nie dziwię się, że ludzi taka opcja zainteresowała. Błękit Twittera może i jest całkiem ładny, ale po tylu latach może się wydawać już nieco nudny. Według internetowych porad funkcja ta jest ukryta, ale można ją odblokować, zmieniając swoją datę urodzenia na rok 2007 lub późniejszą. Pod żadnym pozorem nie należy tego robić! Według regulaminu serwisu osoby poniżej 13 roku życia nie mogą z niego korzystać. Z tego też powodu po ustawieniu takiej daty konto zostanie automatycznie zablokowane.

Zobacz też: ACTA2 przegłosowane, politycy znowu nas sprzedali – kto, dlaczego i co dalej?

Metoda włączenia takiej opcji wydaje się dość kuriozalna. Dlatego łatwo jest wyśmiewać osoby, które dały się złapać na ten wredny dowcip. Nie jest to jednak kwestia ich naiwności. Duże koncerny, zwłaszcza Facebook już niejednokrotnie umożliwiały nam uruchomienie nowych opcji w dość pokrętny sposób. Warto tutaj wspomnieć, chociażby o wysyłaniu emoji Księżyca w Messengerze w celu włączenia trybu ciemnego. Brzmi niemal równie absurdalnie co powyższa propozycja, a mimo to nie było to żartem. Na szczęście, nawet jeśli zmieniliście datę urodzenia nie wszystko jeszcze stracone. Zaraz po tym powinniście dostać e-mail od Twittera z zawartą instrukcją mówiącą o tym, jak postępować w takim przypadku. Dzięki niej możecie odzyskać swoje konto.

Źródło: twitter


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x