xperia z1 compact sony

Wielu producentów telefonów komórkowych coraz częściej wydaje swoje modele jako na wyłączność dla pewnego operatora lub konkretnego rynku sprzedaży, najczęściej rodzimego. Taki też los spotkał pomniejszony flagowy smartfon japońskiej firmy Sony.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

 

Xperia Z1f – jedna z najbardziej atrakcyjnych propozycji dla maniaków nowych technologii i wydajności, którzy nie potrzebują ogromnego wyświetlacza. Smartfon ten zdobył ogromną popularność w Japonii gdzie jest oferowany i sprzedaje się lepiej niż iPhone’y. Od momentu jego premiery, znaczna grupa osób czekała na globalną premierę. Ta właśnie nastąpiła na targach Consumer Electronics Show, a sam smartfon otrzymał odmienną nazwę: Xperia Z1 Compact.

xperia z1 compact

Kompaktowe rozmiary to właśnie najważniejsze zalety tego urządzenia, gdyż w stosunku do pierwowzoru, topowej Xperii Z1, różnice sprowadzają się do mniejszego, 4,3-calowego wyświetlacza 720p oraz wymuszonemu zmniejszeniu pojemności ogniwa do 2300mAh. Poza tymi dwoma elementami, pełnowymiarowa Xperia Z1 i wersja Compact to identyczne telefony, czyli jedne z najwydajniejszych podzespołów oraz jeden z najlepszych modułów do robienia zdjęć.

 

Najważniejsze informacje, czyli dostępność i cena urządzenia również zostały przedstawione. W przypadku polskiego rynku, chętni na zakup Xperii Z1 Compact muszą poczekać do połowy lutego oraz naszykować blisko 2000zł.

 

 

źródło: Phone Arena

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.