xperia z1 compact sony

Wielu producentów telefonów komórkowych coraz częściej wydaje swoje modele jako na wyłączność dla pewnego operatora lub konkretnego rynku sprzedaży, najczęściej rodzimego. Taki też los spotkał pomniejszony flagowy smartfon japońskiej firmy Sony.

 

Xperia Z1f – jedna z najbardziej atrakcyjnych propozycji dla maniaków nowych technologii i wydajności, którzy nie potrzebują ogromnego wyświetlacza. Smartfon ten zdobył ogromną popularność w Japonii gdzie jest oferowany i sprzedaje się lepiej niż iPhone’y. Od momentu jego premiery, znaczna grupa osób czekała na globalną premierę. Ta właśnie nastąpiła na targach Consumer Electronics Show, a sam smartfon otrzymał odmienną nazwę: Xperia Z1 Compact.

xperia z1 compact

Kompaktowe rozmiary to właśnie najważniejsze zalety tego urządzenia, gdyż w stosunku do pierwowzoru, topowej Xperii Z1, różnice sprowadzają się do mniejszego, 4,3-calowego wyświetlacza 720p oraz wymuszonemu zmniejszeniu pojemności ogniwa do 2300mAh. Poza tymi dwoma elementami, pełnowymiarowa Xperia Z1 i wersja Compact to identyczne telefony, czyli jedne z najwydajniejszych podzespołów oraz jeden z najlepszych modułów do robienia zdjęć.

 

Najważniejsze informacje, czyli dostępność i cena urządzenia również zostały przedstawione. W przypadku polskiego rynku, chętni na zakup Xperii Z1 Compact muszą poczekać do połowy lutego oraz naszykować blisko 2000zł.

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.