ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Oryginalny Polaroid wkracza w XXI wiek z Androidem na pokładzie

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
polaroid socialmatic

Swego czasu ogromną popularność na świecie zdobyło tajemnicze urządzenie tworzące zdjęcia o nazwie Polaroid. Jego wyjątkowość skupiała się głównie na tym, że ten aparat był w stanie niemalże  zaraz po wykonaniu fotografii wydrukować ją. Dzisiaj firma ta wciąż produkuje aparaty, ale zdecydowanie bardziej klasyczne.

Mimo że Polaroid jest jednym z kilku producentów, który połączył zalety systemu Android z aparatem fotograficznym to dopiero podczas tegorocznych targów Consumer Electronics Show poznaliśmy następcę słynnego aparatu opisanego w pierwszym akapicie. Charakterystyka nowego produktu Polaroida sprowadza się do dwóch modułów aparatów: głównego 14MPx oraz drugiego 2MPx służącego do robienia zdjęć popularnych na portalach społecznościowych i ukrytych pod nazwą „selfie”. Całość jest przedstawiana na 4,5-calowym wyświetlaczu, a wykonane fotografie przechowywane mogą być na 4GB wbudowanej pamięci lub karcie pamięci microSD. Jednak największą wadą nowego urządzenia jest lampa doświetlająca. Po aparacie z prawdziwego zdarzenia moglibyśmy spodziewać się ksenonowego rozwiązania, a tutaj jednak zastosowano jedynie diodę LED. Oczywiście, tak jak w pierwowzorze, znalazło się miejsce na wbudowaną małą drukarkę. Wszystko pracuje pod kontrolą Androida, który najprawdopodobniej również ma dostęp do całego sklepu Google Play, co widać na filmie promocyjnym:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5WRBsfghij8[/youtube]

Socialmatic – tak został nazwany Polaroid XXI. wieku. Firma planuje szybkie wprowadzenie do sprzedaży nowego urządzenia, a jego cena ma wynieść niecałe 1000zł.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy