Asus ujawnia smartfony z układami Intela z nowej linii Zenfone

2 minuty czytania
Komentarze
asus zenfone

Targi Consumer Electronics Show wciąż trwają w najlepsze. Kolejne zapowiadane konferencje kończą się, a świat Androida tym samym powiększa się. Tym razem do gry wszedł Asus ze swoimi nowymi propozycjami opartymi na układach Intela i należącymi do nowej serii Zenfone.

W zapowiedzi konferencji tajwańskiej firmy można było znaleźć tajemnicze trzy liczby: 4, 5 i 6. Pierwsze domysły padły na rozmiar przekątnej wyświetlacza i jak się właśnie okazało, to był trafny ruch.

zenfone 5 asus

Zaczynając od środka, Zenfone 5 posiada oczywiście wiadomej przekątnej wyświetlacz IPS, który prezentuje obraz w rozdzielczości 720p. Wewnątrz obudowy znalazło się miejsce dla układu Intel Z2580 (2x 2GHz, 1GB RAM). Jednak Asus postanowił dołączyć do grupy producentów starających się tworzyć jak najlepsze smartfony do robienia zdjęć toteż Zenfone 5 posiada aparat o matrycy 8MPx, który powinien sprawdzić się przy tworzeniu fotografii przy małej ilości światła. Dodatkowo nowy smartfon Tajwańczyków posiada dwa sloty na karty SIM oraz jeden na kartę pamięci microSD, który to pozwoli na rozbudowanie 4GB pamięci dla użytkownika. Bateria: 2050mAh.

zenfone 6 asus

Następny gracz, Zenfone 6: wyświetlacz z identyczną charakterystyką, co w poprzednim modelu, ale z oczywiście większą przekątną. Kolejne zmiany w stosunku do mniejszej propozycji to podwojenie ilości pamięci RAM oraz tej przeznaczonej do wykorzystania przez użytkownika (8/16GB). Również aparat z matrycą 13MPx w tym modelu powinien dobrze poradzić sobie w sytuacjach, w których światła nie jest wystarczająco dużo. Tradycyjnie już, razem z wyświetlaczem powiększyła się pojemność baterii, która w 6-calowym produkcie wynosi: 3240mAh.

asus zenphone 4

Na koniec pozostał najmniejszy i zarazem najsłabszy zawodnik, Zenfone 4, którego wyświetlacz to zapominana już technologia TN TFT, a rozdzielczość prezentowanego preze niego obrazu to WVGA.  Także najważniejszy układ uległ osłabieniu, ale wciąż jest to Intel z tą różnicą, że model Z2520 (2x 1,2GHz, 1GB RAM). Pozostała specyfikacja sprowadza się do aparatu 5MPx i baterii o pojemności 1170mAh.

Wszystkie powyższe smartfony łączy kilka wspólnych cech: design oraz system Android 4.3 Jelly Bean z obietnicą aktualizacji do najnowszej wersji 4.4 KitKat.

źródło: GSMArena.com

Motyw