samsung ram

Mobilne technologie cały czas ewoluują. Nadchodzący nowy rok szykuje się coraz bardziej interesujący, a to za sprawą wielu nowych podzespołów, które coraz bardziej podkręcają możliwości tak małych komputerów. Po procesorach, wyświetlaczach, aparatach przyszła pora na jakże mogłoby się wydawać błahy element, czyli pamięć RAM.

 

Samsung postanowił jeszcze bardziej przyspieszyć smartfony. Nadchodzące flagowe modele Koreańczyków (i nie tylko) najprawdopodobniej otrzymają kości RAM, których parametry znacznie przewyższają obecnie znane nam odpowiedniki. Wszystko sprowadza się do nowo zaprezentowanego czipu 8Gb LPDDR4, który został wykonany w 20nm procesie technologicznym. W stosunku do poprzedniej serii, szybkość nowych pamięci została zwiększona o 50% i przesyłanie danych może osiągnąć prędkość nawet 3200 Mbps na pin. Razem ze wzrostem szybkości, zmniejszone zostało zużycie energii, które jest tak ważne w dzisiejszych czasach. Przy napięciu 1,1V nowe pamięci zużywają do 40% mniej energii w stosunku do LPDDR3. Na koniec pozostaje informacja o pojemności, która będzie reprezentować najnowsze flagowe modele. Wynosi ona 4GB toteż 64-bitowa architektura procesorów zostanie i w tej kwestii wykorzystana.

 

Samsung zapewnia, że już od przyszłego roku zostanie rozpoczęta masowa produkcja nowych kości pamięci RAM. Czyżbyśmy poznali kolejny element ze specyfikacji nadchodzącego Galaxy S5?

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.