szafir

Kupując telefon z górnej półki, wiele osób szczególną uwagę zwraca na jego wykonanie, czyli to z jakich materiałów został stworzony oraz w jaki sposób one zostały ze sobą połączone. Z początku ery smartfonów to Apple wiodło prym pod tym względem, ale dzisiaj czołówka tworzy już urządzenia wykonane równie dobrze.

 

Jednak jeżeli już wspomniałem o firmie z Cupertino to nie można nie wspomnieć o iPhone’ie 5S i jego frontowym przycisku, który został osłonięty szafirem. Materiał ten charakteryzuje się swoją ogromną odpornością na zarysowania toteż nie dziwi fakt, że jest on na szeroką skalę wykorzystywany w modelach z naprawdę górnej półki cenowej (pokroju Vertu), a w przyziemnych smartfonach trafia właśnie jako osłona poszczególnych elementów. W przypadku nowego iPhone’a ma to ogromne znaczenie, gdyż z klawiszem został zespolony czytnik linii papilarnych, ale okazuje się, że szafir ma również trafić do flagowych modeli zarówno HTC (M8) jak i LG (G3). Także w tych słuchawkach ma on chronić najważniejszy przycisk. Niestety, ale nie wiadomo czy również znajdzie się tam czytnik linii papilarnych.

 

 

Z pewnością potwierdzenie obu powyższych informacji wzbudziłoby ogromne poruszenie wśród fanów mobilnych technologii. Uważacie, że to może mieć jakiś wyższy cel?

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.