ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Asus Padfone może czuć się zagrożony – Samsung najprawdopodobniej szykuje konkurencję

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung CES main photo

Hybrydy to jeszcze tajemnicza dla wielu osób gałąź mobilnego rynku, ale to nie zmienia faktu, że Asus doskonale się w niej odnajduje. Jednym z najciekawszym tego typu urządzeń Tajwańczyków zdecydowanie jest Padfone, a więc znane połączenie smartfonu i tabletu. Na chwilę obecną ten model nie ma żadnej bezpośredniej konkurencji, ale najprawdopodobniej lider rynku uzupełni braki.

Samsung znany jest z tego, że tworzy mnóstwo urządzeń, często konkurujących między sobą, ale jednak Padfone uchronił się od zagrożenia właśnie ze strony koreańskiej firmy. Swego czasu, producent popularnej serii Galaxy opatentował swój pomysł na połączenie smartfonu i tabletu.

samsung patent hybryda

Teraz w sieci pojawiają się różne testy tajemniczego modelu, który najprawdopodobniej może być urzeczywistnieniem idei Samsunga na swoją hybrydę w stylu Padfone’a.

samsung galaxy hit

Tradycyjnie już, nie jest to oficjalna informacja, ale głębokie dociekania, które mogą mieć sens – wszystko wskazuje na to, że Samsung Hit będzie posiadał wyświetlacz w smartfonie przedstawiający obraz w rozdzielczości FullHD, a tablet otrzyma dwukrotnie więcej pikseli (2K QHD). Według AnTuTu, najważniejszy układ w tym zestawie będzie dostarczany od Qualcomma w postaci Snapdragona 800 z 3GB RAM. Całym tajemniczym urządzeniem ma zarządzać system Android 4.4 KitKat.

Czy Asus może czuć się zagrożony? Oczywiście, ale pod warunkiem, że SM-900G/S (pod takimi nazwami kodowymi ukrywa się nieznany model) jest faktycznie Samsungiem Hit. Wszystko powinno się wyjaśnić na zbliżających się targach CES.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy