n1 cm

Połączenie Oppo z Cyanogen Inc. ma wiadomy wynik dla naszych stałych Czytelników. Otóż obie firmy połączyły siły i tym samym powstał pierwszy na świecie smartfon z preinstalowaną najpopularniejszą modyfikacją systemu Android. Jest nim oczywiście phamera Oppo N1 w edycji CyanogenMod.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

 

Jednak chińska firma od dłuższego czasu oferowała wersję tego modelu z systemem ColorOS – autorskim oprogramowaniem Oppo bazującym oczywiście również na Androidzie. Ta odmiana oferowana była na długo przed wersją CyanogenMod toteż posiadacza jej mogli czuć się nieco zawiedzeni. Niemniej jednak, Oppo dotrzymało słowa i udostępniło obraz systemu stworzonego przez korporację Cyanogen Inc. Można go znaleźć na stronie Internetowej Chińczyków: Klik! Następnie jedyne, co wystarczy zrobić to przekopiować ściągnięty obraz na smartfona i z listy aplikacji wybrać odpowiednie narzędzie do aktualizacji „lokalnej”. Ta po wybraniu natychmiastowej instalacji nowego oprogramowania przeniesie użytkownika do Recovery, w którym tradycyjnie wystarczy wyczyścić odpowiednie lokacje (Wipe data and cache) i zainstalować system z pamięci. Tym sposobem otrzymujemy Oppo N1 CyanogenMod Edition. Do uzyskania pełnego zestawu ostatnio wprowadzonej do sprzedaży wersji brakuje jedynie odpowiednich naklejek, opakowania oraz etui.

 

Oczywiście po wykonaniu powyższej zmiany oprogramowania tracimy wszelkie dane z pamięci telefonu toteż zaleca się wykonanie kopii zapasowej najpotrzebniejszych plików i ustawień. Powrót do Color OS odbywa się w analogiczny sposób z tą różnicą, że należy pobrać odpowiednik obraz systemu z wyżej podanej strony.

 

 

źródło: The Droid Guy 
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.