ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Oppo udostępnia obraz CyanogenMod dla posiadaczy N1

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
n1 cm

Połączenie Oppo z Cyanogen Inc. ma wiadomy wynik dla naszych stałych Czytelników. Otóż obie firmy połączyły siły i tym samym powstał pierwszy na świecie smartfon z preinstalowaną najpopularniejszą modyfikacją systemu Android. Jest nim oczywiście phamera Oppo N1 w edycji CyanogenMod.

Jednak chińska firma od dłuższego czasu oferowała wersję tego modelu z systemem ColorOS – autorskim oprogramowaniem Oppo bazującym oczywiście również na Androidzie. Ta odmiana oferowana była na długo przed wersją CyanogenMod toteż posiadacza jej mogli czuć się nieco zawiedzeni. Niemniej jednak, Oppo dotrzymało słowa i udostępniło obraz systemu stworzonego przez korporację Cyanogen Inc. Można go znaleźć na stronie Internetowej Chińczyków: Klik! Następnie jedyne, co wystarczy zrobić to przekopiować ściągnięty obraz na smartfona i z listy aplikacji wybrać odpowiednie narzędzie do aktualizacji „lokalnej”. Ta po wybraniu natychmiastowej instalacji nowego oprogramowania przeniesie użytkownika do Recovery, w którym tradycyjnie wystarczy wyczyścić odpowiednie lokacje (Wipe data and cache) i zainstalować system z pamięci. Tym sposobem otrzymujemy Oppo N1 CyanogenMod Edition. Do uzyskania pełnego zestawu ostatnio wprowadzonej do sprzedaży wersji brakuje jedynie odpowiednich naklejek, opakowania oraz etui.

Oczywiście po wykonaniu powyższej zmiany oprogramowania tracimy wszelkie dane z pamięci telefonu toteż zaleca się wykonanie kopii zapasowej najpotrzebniejszych plików i ustawień. Powrót do Color OS odbywa się w analogiczny sposób z tą różnicą, że należy pobrać odpowiednik obraz systemu z wyżej podanej strony.

źródło: The Droid Guy 

Sprawdź najnowsze wpisy