AndrOpen Office, czyli najlepsza alternatywa dla pakietu Microsoft Office trafiła do sklepu Play

Łukasz Pająk Aplikacje 2013-12-27

andropen office

Pakiet biurowy Microsoftu w postaci wielu produktów ukrytych pod nazwą Office jest zdecydowanie najpopularniejszym tego typu zestawem. Jednak jeżeli nie chcemy płacić za możliwość m.in. tworzenia dokumentów to szukamy darmowych alternatyw. W tym wypadku większość osób sięga po OpenOffice.

Inaczej wygląda świat mobilnych urządzeń i w naszym przypadku system Android, w którego sklepie Play można znaleźć wiele pakietów biurowych – darmowych i płatnych. Jednak do marketu mobilnego oprogramowania Google trafił właśnie żywcem przepisany OpenOffice w wersji 3.4 pod nazwą AndrOpen Office. Jedyne zastosowane zmiany przez programistów dotyczą dostosowania obsługi całego pakietu do wyświetlaczy dotykowych toteż dotychczasowi użytkownicy znacznie częściej chwalą tę aplikację na tabletach aniżeli na smartfonach. Możliwości AndrOpen Office są niemalże identyczne, co w wersji przeznaczonej na pełnowymiarowe komputery, a wszelkie szczegóły można znaleźć w opisie w sklepie Play: Klik! Najważniejszy dla nas fakt, czyli wsparcie dla języka polskiego nie zostało pominięte.

Zainteresowani pobraniem za darmo AndrOpen Office powinni przygotować około 80MB pamięci oraz przede wszystkim posiadać urządzenie z systemem Android 2.3 lub nowszym. Jednak czy omawiany pakiet jest w stanie odnieść podobny sukces, co desktopowa wersja? O tym zadecydują użytkownicy.

źródło: The Droid Guy • mały kazio

  Aplikacja ewidentnie jest do obsługi myszką i zewnętrzną klawiaturą na raczej dużym tablecie.
  W sumie to dobry krok w kierunku zastosowania tabletów do bardziej poważnych zadań niż smyranie palcem po demotywatorach.
  Czas na kolejne aplikacje desktopowe do przeportowania. Zacząłbym od Chroma.
  Do tego dodałbym pływające okna.
  Są już pierwsze jaskółki w postaci ostatniej aktualizacji Boat Browsera.

 • Arcybiskup

  Nareszcie

  • Arcybiskup

   Cofam swój zachwyt. Nawet na potężnym (5,2”) ekranie jest niemal nie do użytku, do tego góra pierdół typu niewyświetlanie podglądu dokumentu przy aktywnej klawiaturze w trybie horyzontalnym…

   • FraQu

    Potężnym? Przecież to desktopowy Apache OpenOffice przeportowany na Androida. Jak niby chcesz tego używać na tak mikrskopijnym ekranie?
    Toż to jest na co najmniej 10″.

    • Arcybiskup

     No właśnie w tym problem, liczyłem na coś co będzie miało tą samą ilośc opcji, funkcji, możliwości, ale da się obsługiwac na takim chociaż 5-calowym ekranie. Przeliczyłem się.

     • KrytycznymOkiem

      Taaa, jasne. Jak do obsługi zastosujesz wykałaczkę to będzie pięknie śmigać. Sugeruje trochę opamiętania i trzeźwego myślenia (no chyba, że po świętach jeszcze trzyma). Przecież to nie jest produkt na telefony. Za to idealny dla np. Asus Transformer i dla takich urządzeń został przygotowany.

   • Janusz Krysztofiak

    Telefon to średnie narzędzie do tworzenia treści nawet, gdy UI jest mobilny.x