andropen office

Pakiet biurowy Microsoftu w postaci wielu produktów ukrytych pod nazwą Office jest zdecydowanie najpopularniejszym tego typu zestawem. Jednak jeżeli nie chcemy płacić za możliwość m.in. tworzenia dokumentów to szukamy darmowych alternatyw. W tym wypadku większość osób sięga po OpenOffice.

 

Inaczej wygląda świat mobilnych urządzeń i w naszym przypadku system Android, w którego sklepie Play można znaleźć wiele pakietów biurowych – darmowych i płatnych. Jednak do marketu mobilnego oprogramowania Google trafił właśnie żywcem przepisany OpenOffice w wersji 3.4 pod nazwą AndrOpen Office. Jedyne zastosowane zmiany przez programistów dotyczą dostosowania obsługi całego pakietu do wyświetlaczy dotykowych toteż dotychczasowi użytkownicy znacznie częściej chwalą tę aplikację na tabletach aniżeli na smartfonach. Możliwości AndrOpen Office są niemalże identyczne, co w wersji przeznaczonej na pełnowymiarowe komputery, a wszelkie szczegóły można znaleźć w opisie w sklepie Play: Klik! Najważniejszy dla nas fakt, czyli wsparcie dla języka polskiego nie zostało pominięte.

 

Zainteresowani pobraniem za darmo AndrOpen Office powinni przygotować około 80MB pamięci oraz przede wszystkim posiadać urządzenie z systemem Android 2.3 lub nowszym. Jednak czy omawiany pakiet jest w stanie odnieść podobny sukces, co desktopowa wersja? O tym zadecydują użytkownicy.

 

 

źródło: The Droid Guy

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.