ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nokia 3.1 oficjalnie specyfikacja cena design

Nokia 3.1 wybuchła, ale czy powinieneś się obawiać?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Dawno nie mieliśmy do czynienia z informacją, że dany smartfon wybucha, prawda? Od razu zaznaczam, że tego typu wpisy należy traktować jako ku przestrodze, ale o tym jeszcze za chwilę. Przejdźmy do konkretów, czyli Nokia 3.1 wybuchła. Nie jest to pierwszy i obawiam się, że też nie ostatni smartfon, który skończył swój żywot w płomieniach, raniąc właściciela, więc przyjrzyjmy się temu przypadkowi.

Nokia 3.1 wybuchła w ręce użytkownika

nokia 3.1 wybuch

Sytuacja miała miejsce w Finlandii, gdzie użytkowniczka Nokii 3.1 cieszyła się ze swojego smartfonu przez dwa miesiące. Ten nagle się wyłączył, aby po chwili wybuchnąć, parząc właściciela w palce. Pani próbowała jeszcze wyjąć baterię, która jest pod niezdejmowalną pokrywą (aktualnie wyłamaną), ale ta zaczęła iskrzyć, co doprowadziło do kolejnego wybuchu i wywołania małego pożaru. Tak całą sytuację relacjonuje jedna z fińskich gazet, która wciąż oczekuje komentarza od HMD Global. Niestety, ale zebrany materiał nie informuje, czy właściciel korzystał z oryginalnych akcesoriów, a to właśnie one najczęściej bywają przyczyną tego typu sytuacji.

Zobacz też: Samsung Galaxy A20 zaprezentowany.

Nokia 3.1 nie jest nowym smartfonem, chociaż omawiany egzemplarz został kupiony jako nowy dwa miesiące wcześniej. Jednak dążę do tego, że od maja 2018 roku to jedyny głośny przypadek wybuchu tego urządzenia. Być może winny był wadliwy akumulator, ale z pewnością nie możemy mówić o akcji serwisowej. Niemniej HMD Global powinno zainteresować się sprawą i zbadać przyczyny tej nieprzyjemnej sytuacji.

Źródło: Nokiamob

Sprawdź najnowsze wpisy