ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
archos play tab

Archos Play Tab – czy tablet wielkości monitora ma jakiś sens?

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Tablety do gier kojarzą się głównie z Nvidia Shield albo iPadem. Pozwalają one na wygodną rozgrywkę na dużym ekranie w gry mobilne. Szczególnie dobrze się to sprawdza przy rozgrywce w tytuły przeportowane z innych platform, zwłaszcza w strategiach i RPG w rzucie izometrycznym.

Archos Play Tab to prawdziwy gigant

archos play tab

O ile gry na smartfony i tablety to często świetny zabijacz czasu i mają olbrzymie społeczności, to średnio nadają się do zabaw imprezowych. Oczywiście są pewne wyjątki. Gry jak Monopoly, Worms, albo Heroes 3 w trybie gorących krzeseł mogą rozruszać nie jedną, sztywną imprezę. Niestety problemem jest tutaj rozmiar urządzenia. Nawet 10-calowy tablet nadaje się do rozgrywki góra trzyosobowej, a napisy na nim dla niektórych osób mogą być za małe.

Zobacz też: Jak wysyłać SMSy przez komputer?

Niszę tę chce wypełnić Archos ze swoim tabletem Play Tab. Jeśli weźmiemy pod uwagę większość parametrów, sprzęt ten niczym nie zaskakuje. Dostajemy ośmiordzeniowy procesor, niestety nieznanego producenta. 3 GB pamięci operacyjnej oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Nad czasem pracy natomiast ma czuwać bateria o pojemności 5000 mAh. Jeśli chodzi o wyświetlacz, to jest to 21,5-calowego ekranu urządzenia. Jest to matryca LCD o rozdzielczości Full HD. Dzięki takim rozmiarom tablet ten ma zapewnić wygodę rozgrywki podczas zabawy z wirtualnymi grami planszowymi. Jeśli zaś chodzi o ochronę wyświetlacza, to również nie ma się czego obawiać. Będzie on chroniony pokaźną taflą hartowanego i laminowanego szkła o grubości wynoszącej aż 6 mm. Dzięki temu rozbicie go będzie niezwykle trudne. Natomiast nawet jeśli pęknie, to nie dojdzie do rozprysku odłamków. Podobnie zbudowane są szkła pancerne. Oczywiście będzie to miało znaczny wpływ na i tak już dużą wagę urządzenia, ale i tak raczej nikt nie będzie chciał go nosić albo obsługiwać trzymając w ręku. Tablet ten ma być dostępny do kupienia w całej Europie pod koniec wakacji. Jego cena to 249 euro, co daje nam około 1070 zł.

Źródło: androidpolice

Sprawdź najnowsze wpisy