xiaomi mi a3

Czytnik linii papilarnych i Android One – Xiaomi Mi A3 to dopiero początek

Newsy

MIUI jest naprawdę przyjemną nakładką, dzięki której mamy dostęp do najnowszych funkcji, nawet jeśli nasz smartfon pracuje pod starą wersją Androida. Mimo to nie wszystkim ona odpowiada. W końcu różni ludzie mają różne preferencje. Dlatego też Xiaomi rozwija także serię urządzeń działającą pod kontrolą czystego Androida w ramach programu Android One.

Xiaomi Mi A3

Xiaomi Mi a3

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Seria Xiaomi Mi A to urządzenia ze średniej półki pracujące pod kontrolą czystego Androida. Ostatnie modele z niej, czyli Xiaomi Mi A2 i Mi A2 Lite miały swoją premierę ponad trzy kwartały temu. Nic więc dziwnego, że zaczynają już się pojawiać pierwsze przecieki dotyczące tych urządzeń. A tych jest całkiem sporo. Część to oczywiście tylko spekulacje, więc zacznijmy od tego, co przedostało się nieoficjalnie do sieci. Mamy zobaczyć trzy modele. Dwa z nich to najprawdopodobniej Xiaomi Mi A3 oraz Mi A3 Lite.

Zobacz też: Facebook przechowywał setki milionów haseł jako zwykły tekst

Będą oczywiście pracowały pod kontrolą najnowszego Androida, pozbawionego wszelkich nakładek od producenta. Naprawdę ciekawą funkcją będzie natomiast obecność czytnika linii papilarnych w ekranie dwóch z trzech urządzeń. Co prawda takie rozwiązanie pojawiło się już w Xiaomi Mi 9, jest to jednak flagowy model producenta. Do tej pory czytnik w urządzeniach ze średniej półki lądował zwykle na plecach urządzenia. O ile nie stanowiło to większego problemu, kiedy mieliśmy smartfona w ręku, tak niestety odblokowanie urządzenia leżącego na stole wymagało podniesienia go lub wykorzystania innej metody. Jeśli zaś chodzi o aparat selfie, wszystko wskazuje na wykorzystanie matrycy o rozdzielczości przynajmniej w jednym z nich 32 Mpix. Najprawdopodobniejszym wyborem, jeśli chodzi o układy, pod których kontrolą urządzenia mają pracować, są procesory Qualcomma. W najtańszym wariancie najprawdopodobniej zobaczymy Snapdragona 632, czyli układ znany z Redmi 7. Na więcej informacji będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać.

Źródło: xda


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x