Darmowe VPN w Operze Mobile już jest! Zobacz co oferuje

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-03-21

VPN jest niezwykle istotną funkcją. Nie tylko pozwala nam omijać blokady regionalne, ale przede wszystkim zwiększa nasze bezpieczeństwo. Ma to znaczenie głównie wtedy, gdy korzystamy z publicznych sieci Wi-Fi, które czynią nas bardzo podatnymi na ataki.

Opera Mobile z VPN

Niedawno pisaliśmy o planach Opery związanych z integracją VPN z Operą Mobile. Ta funkcja już jest dostępna w najnowszej wersji aplikacji. Warto się więc przyjrzeć temu, co ma nam do zaoferowania. Samo korzystanie z VPN znacznie zwiększa naszą anonimowość, jednak w wykonaniu Opery wygląda to jeszcze lepiej. Otóż w tym przypadku jest bez logów, co oznacza, że nie będzie przechowywać żadnych danych użytkownika na serwerach Opery. Nie należy także zapominać, że funkcja ta nie będzie ograniczana żadnymi limitami danych, a dodatkowo pozostanie w pełni darmowa.

Zobacz też: Dziś w Orange na kartę wszystko za darmo, wystarczy skorzystać z promocji

Za nasze bezpieczeństwo będzie odpowiadało szyfrowanie 256-bitowym kluczem, więc jakikolwiek atak na połączenie będzie niemal niemożliwy. Jeśli zaś chodzi o zmianę regionu to mamy do wyboru Amerykę Północną, Europę oraz Azję. Warto także podkreślić, że w przypadku wyszukiwania czegoś w sieci przeglądarka ignoruje chwilowo VPN, dzięki czemu wyszukiwarka przedstawia nam wyniki dostosowane do naszej rzeczywistej lokalizacji. Wszystko to znajduje się w najnowszej wersji Opery oznaczonej numerem 51. Niestety, nie jest ona jeszcze dostępna w Google Play, jednak została już ukończona. Zagraniczne portale donoszą, że jest już ona dostępna. Oznacza to, że jest to najprawdopodobniej kwestia tłumaczenia odpowiednich opcji na język polski.

Źródło: gsmarena

x