Cena Huawei P30 Pro nie będzie powodem, dla którego warto czekać na ten model

Łukasz Pająk Newsy 2019-03-20

W zeszłym roku to Huawei rządziło i dzieliło na mobilnym rynku, wyznaczając nowe trendy oraz notując świetne wyniki sprzedaży. W obecnym od Chińczyków oczekuje się jeszcze więcej, ale konkurencja pokazuje, że nie śpi. Szczególnie to widać po Samsungu, którego sprzedaż Galaxy S10 jest nad wyraz zadowalająca. Czy serii P30 uda się przyćmić Koreańczyków? Cena Huawei P30 Pro, topowego modelu, zdaje się wyrównywać szyki.

Cena Huawei P30 Pro jest po prostu wysoka

cena huawei p30 pro amazon

Po prezentacji Galaxy S10 i cenie najwyższej wersji Galaxy S10+ na poziomie niecałych 7000 złotych wiedzieliśmy, że będzie to drogi rok. Huawei nie ma zamiaru zostawać daleko w tyle. Jak ujawnił włoski Amazon, cena P30 Pro wyniesie 1024 euro, czyli niecałe 4400 złotych za odmianę ze 128 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika oraz 8 GB RAM. Tak, to dokładnie tyle samo, co odpowiednik Galaxy S10+ w takiej samej odsłonie. Z tą różnicą, że Chińczycy szykują kilka gratisów. O ile nie wiemy, czy nowa wersja kolorystyczna Amber Sunrise będzie kosztować coś dodatkowo, tak w zestawie mamy otrzymać bezprzewodową ładowarkę (60 euro – 250 złotych) i bezprzewodowy głośnik Sonos One (230 euro – 1000 złotych). Takie wyliczenia już stawiają Huawei na przodzie, o ile wszystko zostanie potwierdzone po oficjalnej prezentacji.

Ok, ale jak słusznie zauważyliście, to są włoskie warunki. W Polsce sytuacja wygląda o tyle inaczej, że do P30 otrzymamy Huawei Watch GT, a do zestawu z P30 Pro dodatkowo ładowarka bezprzewodowa.

Zobacz też: Aparaty 64 MPx i 100 MPx już w przyszłym roku.

To, co dodatkowo ma wyróżnić Huawei P30 Pro na tle Samsunga, to wyjątkowy aparat z 10x hybrydowym zoomem. Oczywiście warto też pamiętać, że nie można patrzeć tylko na to, co jest na papierze. Jaki okaże się chiński smartfon w rzeczywistości? O tym przekonamy się 26 marca po oficjalnej premierze, a niedługo później w recenzjach. Sprzedaż serii P30 ma wystartować 5 kwietnia — wcześniej możemy liczyć na przedsprzedaż.

Źródło: GSM Arena



 • variete

  Gratisy… 🙂 Ładowarka Qi za 250 zł. Taaa… Równie dobrze mogli okrzyknąć jej wartość na poziomie 1000 zł, a od razu P30 byłby tańszy dla naiwnego pospólstwa. To, co się wyrabia przez ostatnie lata w kwestii cen sprzętu, to jest jakiś ciężki absurd. Za 7000 można kupić podstawę porządnej stacji graficznej, a nie jakiś gówniany telefon, na którym te banalne czynności i tak się wykonuje tak samo, jak w takim za 2 czy 1,5. Czy w telefonie za 7000 szybciej czyta się pocztę albo strony internetowe? Skompresowane gówno-filmiki na YT wyglądają o tyle lepiej, że warto wydać te kilka tysięcy więcej? Messenger „lepiej” wysyła lub odbiera wiadomości? Nagle ktoś aparatem S10+ czy P30 będzie robił komercyjne sesje zdjęciowe?
  A ludziska kupują, jakby życie od tego zależało… 🙂 I maszeruje później taki Janusz z S10+ czy P30, w butach z Daichmana, koszuli z H&M i próchnicą w paszczy. Wsiada do swojego Passata 1.9 TDI i jedzie na „obiad” do Mc. Co za czasy… (-‸ლ)

  • atkin maniek

   W sedno , zgadzam się ze wszystkim 🙂

  • Iks De

   Kupuje ten, kogo stać na takie dobro materialnie i uważa go za ciekawy zakup dla siebie, a tobie tak na prawdę nic do tego.

  • Iks De

   Aczkolwiek 1 „akapit” jak najbardziej w punkt

  • Marek Markowski

   jeden lubi ogórki inny ogrodnika córki 🙂 jeżeli kogoś stać i ma taki kaprys?
   ja nie kupię, ale bogatemu – kto zabroni?

 • Artur Rumiński

  Panie Łukaszu… dlaczego bezmyślnie Pan kopiuje tekst nie czytając go nawet.
  Przecież gratisy w przedsprzedaży są znane i oficjalnie potwierdzone przez Huaweia przeszło tydzień temu.
  Przypomnę zatem… do P30 szybka ładowarka indukcyjna, a do P30Pro oprócz ładowarki zegarek Huawei Watch GT.

  • Łukasz Pająk

   Fakt, zapomniałem o tym wspomnieć. Podałem przykład Włoch i na nim się za bardzo skupiłem. Wpis zaktualizowany.

   • Artur Rumiński

    Przepraszam za wprowadzenie w blad. Do P30 Watch GT a do P30 Pro Watch GT + ladowarka



x