ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nokia 5.1

Nokia 5.1 otrzymuje Androida 9 Pie

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Mamy już marzec 2019 roku, a wciąż wiele urządzeń może tylko pomarzyć o Androidzie 9 Pie. Na szczęście nie mowa tu o sprzętach Nokii, bo producent ten słynie ze świetnego wręcz wsparcia. Nie tak dawno temu aktualizację do Androida 9 Pie otrzymała Nokia 3.1, a teraz przyszedł Nokię 5.1. HMD Global należy się spora pochwała, bo w ciągu zaledwie trzech miesięcy firma ta wydała aż pięć aktualizacji do wspomnianego systemu.

Nokia 5.1 już z Androidem 9 Pie

„Dobrą nowiną” jak zawsze zresztą, podzielił się nikt inny, jak sam Juho Sarvikas na swoim profilu na Twitterze. W opisie podkreślił, że smartfony z Nokii z czasem stają się coraz lepsze, z czym zresztą trudno się nie zgodzić.

Najnowsza aktualizacja wprowadza wiele nowych funkcji, w których skład wchodzą m.in. nowe gesty, adaptacyjna jasność, adaptacyjna bateria i przeprojektowany interfejs. Android 9 Pie dla opisywanego modelu jest dostępny przez OTA, jednak jak to zwykle bywa w przypadku takich aktualizacji, nie wszyscy otrzymają ją w tym samym czasie. Wszystko spowodowane jest tym, że producenci zwykle udostępniają nowe wersje systemu falami.

Zobacz także: Premiera Xiaomi Mi Band 4 jeszcze w tym roku. Chińczycy mają nadzieje, że sprzeda się świetnie

Biorąc pod uwagę fakt, że Nokia 5.1 zadebiutowała w maju zeszłego roku, to jej właściciele ze spokojem mogą liczyć na kolejną dużą aktualizację w przyszłości – do Androida Q. Następnymi smartfonami Nokii w kolejce po „Ciacho” są modele 1 i 3, których aktualizację zapowiedziano na drugi kwartał bieżącego roku.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy