ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
redmi 7 cena

Redmi 7 i jego cena – Polska pierwszym krajem, w którym można go kupić

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Seria Redmi od zawsze skupiała się na zapewnieniu jak najlepszego stosunku ceny do możliwości. Odłączenie jej od Xiaomi i uczynienie z niej submarki tejże firmy niczego w tej materii nie zmieniło, a wyszło wręcz marce na plus. W końcu to po odłączeniu pojawiły się smartfony od Redmi z cyfrą 7 w nazwie, która jak widać, przynosi producentowi szczęście.

Redmi 7 już dostępny w Polsce!

redmi 7 cena

Niektóre rzeczy dzieją się naprawdę szybko. Dopiero co pisaliśmy o premierze Redmi 7, a już trafił on do oficjalnej sprzedaży. Żeby tego było mało, swoją ekspansję rozpocznie właśnie od polskiego rynku. Nawet w Chinach sprzedaż wystartuje później, bo dopiero 26 marca.

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Polska to pierwszy kraj na świecie,
w którym Redmi 7 wszedł do oficjalnej dystrybucji. To kolejny telefon z serii Redmi,
który oferujemy na tym rynku, mający bardzo dobry współczynnik jakości do ceny –
powiedział Tony Chen, General Manager na region CEE, Nordic, Baltic.

Oczywiście warto po raz kolejny rzucić okiem na specyfikację Redmi 7:

  • 6,26-calowy ekran IPS o rozdzielczości  HD+ 720 × 1520 pikseli i proporcjach 18: 9
  • Układ Snapdragon 632
  • 3 GB RAM
  • 32/64 GB pamięci wewnętrznej
  • Podwójny aparat o sensorze głównym 12 Mpix i sensorze głębi 2 Mpix
  • Aparat selfie 8 Mpix
  • Wymiary 158,7 × 75,6 × 8,5 mm
  • Waga 180 g
  • Bateria 4000 mAh z łądowaniem 10 W (5 V/2A)
  • Android 9.0 Pie z MIUI

Zobacz też: Redmi 7 oficjalnie

Jak widać, zabraknie u nas wariantów z 2 i 4 GB pamięci operacyjnej oraz 16 GB pamięci wbudowanej. Redmi 7 posiada także pewne smaczki, które mogą nas zaskoczyć. Pierwszym z nich jest powłoka hydrofobowa P2i pokrywająca całość urządzenia oraz jego złącza. Ma ona grubość 20 nm, dzięki czemu nie powinna zbyt szybko ulec starciu. Kolejnym miłym akcentem jest certyfikat TÜV Rheinland, co oznacza, że włączenie trybu czytania zmniejsza emisję światła niebieskiego, dzięki czemu wzrok mniej się męczy. Urządzenie jest dostępne w trzech kolorach: czarnym, niebieskim oraz czerwonym. Na wariant czerwony przyjdzie nam jeszcze poczekać, ponieważ będzie dostępny dopiero w późniejszym terminie.

Cena i dostępność

Jeśli zaś chodzi o cenę urządzenia, to będzie ona wynosiła 699 zł za wariant z 32 GB pamięci wbudowanej, oraz 749 zł za opcję z 64 GB pamięci. Wydaje się to znacznie wyższą ceną od 105 USD podanych we wcześniejszym wpisie. Należy jednak wziąć pod uwagę, że była ona pozbawiona podatków. Ponadto dotyczyła ona wariantu wyposażonego w 2 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej. Biorąc to pod uwagę cena urządzenia, wcale nie odstaje tak mocno od tej sugerowanej we wcześniejszej wiadomości. Jeśli zaś chodzi o dostępność Redmi 7, to można je kupić  w autoryzowanych punktach Mi Store, na stronie mi home.pl i w sieciach sklepów RTV EURO AGD, X-Kom, Media Expert, Media Markt, Neonet, oraz Komputronik.

Źródło: xiaomi

Sprawdź najnowsze wpisy