zte axon s przecieki

Rozsuwany smartfon od ZTE inny niż wszystkie

2 minuty czytania
Komentarze

ZTE podczas targów MWC udowodniło, że wysoko ceni sobie nieszablonowe myślenie i nowe podejście do starych problemów. Najlepszym dowodem na to jest, chociażby Nubia α, która nie dość, że stanowi zupełnie odmienną kategorię sprzętową łącząc ze sobą zarówno cechy smartwatcha, jak i smartfona, tak jeszcze pokazuje naprawdę ciekawe podejście do elastycznych wyświetlaczy.

ZTE Axon S, smartfon z nietypowym sliderem

zte axon s przecieki

ZTE jednak nie zamierza osiąść na laurach i wciąż pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Jednym z nich będzie Axon S, smartfon z poziomym sliderem. Dzięki temu wewnątrz urządzenia skrywa się zarówno główny aparat, jak i aparat selfie. Jest to świetna metoda na ochronę obiektywów przed uszkodzeniami. Niestety, takie rozwiązanie niesie ze sobą pewne wady, jak niemal niemożliwe zapewnienie wodo i pyłoszczelności oraz znacznie bardziej skomplikowana budowa wewnętrzna. Z drugiej jednak strony mieliśmy już do czynienia z podobnymi rozwiązaniami, działającymi jednak w pionie. To rozwiązanie jest jednak znacznie ciekawsze dzięki temu, że nie tylko ukrywa wyświetlacz tylny, ale także zapewnia znacznie większą przestrzeń. Dzięki temu można w nim ukryć znacznie więcej obiektywów oraz rozbudowany system lamp błyskowych.

Zobacz też: Galaxy A20 zaprezentowany – Samsung po raz kolejny stawia na duży akumulator

Według przecieków potrójny aparat będzie się składał z następujących modułów: głównego o rozdzielczości 48 Mpix, czujnika głębi 19 Mpix, który najprawdopodobniej będzie także pełnił rolę obiektywu szerokokątnego oraz moduł o nieznanej rozdzielczości oferujący pięciokrotny zoom optyczny. Jeśli zaś chodzi o przód, to ZTE Axon S ma być wyposażony w wyświetlacz OLED. Ponadto urządzenie ma zasilić dość wąskie grono smartfonów obsługujących sieć 5G.

Źródło: the verge

Motyw