xiaomi black shark 2 specyfikacja

Xiaomi Black Shark 2 – prawdziwa bestia dla wymagających graczy

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Marka dedykowana graniu od Xiaomi — Black Shark w niczym nie przypomina pozostałych urządzeń producenta. Te są stosunkowo eleganckie i delikatne, natomiast obudowa smartfona do gier jest pełna agresywnych akcentów. Wygląd to jednak niejedyna rzecz, która podkreśla, że są to smartfony dla graczy.

Xiaomi Black Shark 2

black shark 2 specyfikacja

Od pierwszego przecieku wiedzieliśmy, że będziemy mieli do czynienia z urządzeniem, które w kwestii wydajności nie zamierza iść na żadne kompromisy. Sęk w tym, że użyte podzespoły goszczą także w urządzeniach, które nie są dedykowane graniu. Diabeł oczywiście tkwi w szczegółach, ale najpierw przyjrzyjmy się domniemanej specyfikacji nadchodzącego urządzenia:

  • 6,39-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości FHD +
  • Układ Snapdragon 855
  • 8/12 GB RAM
  • 256 GB pamięci wbudowanej
  • Bateria 4000 mAh z Quick Charge 4.0

Zobacz też: Facebook dla graczy, czyli pojawia się nowa zakładka

Specyfikacja co prawda robi olbrzymie wrażenie, jednak na tle flagowych urządzeń zaprezentowanych podczas targów MWC nie wyróżnia się jakoś szczególnie. Oczywiście nie oznacza to, że jest źle albo nijako. Ekran wydaje się idealnych wymiarów do gier. Mniejsze konstrukcje są niewygodne z powodu rozmiarów, ale w przypadku tabletów, nawet tych 7-calowych też trzeba było się nieźle nagimnastykować w niektórych tytułach. Pamięć wewnętrzna o rozmiarach 256 GB także da nam szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o ilość zainstalowanych na urządzeniu gier. Natomiast tak duża ilość pamięci operacyjnej pozwoli nam na trzymanie w tle nawet najbardziej wymagających tytułów bez wpływu na płynność działania smartfona. Oczywiście taki sprzęt jest istnym potworem jeśli chodzi o zapotrzebowanie na energię. Jeśli o to chodzi bateria zdaje się po prostu wystarczająca, jednak sytuację ratuje szybkie ładowanie. Wszystko to jednak możemy znaleźć we flagowych urządzeniach konkurencji. Najważniejszym punktem programu jest wspomniany już przez nas w ramach innego wpisu układ chłodzenia cieczą. Według deklaracji producenta pozwala to na zachowanie temperatur aż o 14 stopni Celsjusza niższych niż w przypadku jego braku. A to ma olbrzymi wpływ na wydajność zastosowanego układu Snaprdagon 855 w trakcie długotrwałego obciążenia, jakim bez wątpienia są gry.

Źródło: androidpolice

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy