Seria Galaxy A okazuje się nie tyle serią ze średniej półki urządzeń, ile czymś w rodzaju nowej submarki producenta. Dlatego też znajdziemy w niej tanie i stosunkowo proste urządzenia jak Samsung Galaxy A10, urządzenia ze średniej półki jak Samsung Galaxy A50, a nawet smartfon z Androidem GOSamsung Galaxy A2 Core. Nie mogło więc zabraknąć także urządzenia z wyższej półki cenowej.

Samsung Galaxy A90 — prezentacja już 10. kwietna?

10 kwietnia odbędzie się prezentacja nowych smartfonów poświęcona serii Galaxy A. Producent nie podał oficjalnie, o jakie urządzenia chodzi, jednak nie trudno się domyślić, że jednym z nich będzie Samsung Galaxy A90. Poza nim najprawdopodobniej zobaczymy jeszcze dwa smartfony. Może na to wskazywać krótki film zamieszczony na twetterze przez Samsunga, na którym osoba na deskorolce przejeżdża przez trzy ekrany. Jednocześnie może to być także sugestia zachwalająca funkcje aparatu i kamery w każdym z tych urządzeń.

Zobacz też: Latające taksówki – przyszłość nadejdzie szybciej, niż nam się wydaje

Niestety nie wiadomo jakie, inne urządzenia poza Galaxy A90 zostaną pokazane podczas tej konferencji. Najbardziej oczywistymi kandydatami są jednak Samsung Galaxy A40 i Samsung Galaxy A60. Według ostatnich pogłosek Samsung ciężko pracuje nad sztandarowym projektem A-seriess, który będzie zasilany przez Snapdragona 855. Jeśli zaś chodzi o aparat, to ma być to wysuwana konstrukcja, w przeciwieństwie do rozwiązania stosowanego we flagowcu. Według plotek moduł aparatu ma być także obracany, dzięki czemu będzie można wykorzystać jeden aparat jako główny i aparat selfie. Mimo większej innowacyjności w tej kwestii w pozostałych aspektach będzie odstawał od Samsunga Galaxy S10. Istotną różnicą, między innymi ma być zastosowanie panelu LCD w urządzeniu. Natomiast obudowa smartfona ma zostać wykonana z tworzywa sztucznego. Cena nie jest jeszcze znana, ale dalej sugerując się plotkami, można wskazać cenę w okolicy 600 dolarów.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.