Lenovo posiada pod swoimi skrzydłami kilka marek. Na szczęście pozwala im zachować indywidualność, więc zarówno ThinkPadom jest bliżej do laptopów z tej serii, kiedy ta należała jeszcze do IBM, jak i Motorola wciąż pozostaje Motorolą. Dzięki takiej autonomii mimo że wszystko to są urządzenia Lenovo, to zostaje zachowana odrębność i odmienna filozofia projektowania.

Motorola Vision

motorola vision

Motorola od lat stawiała głównie na współpracę z Qualcommem, jeśli chodzi o układy stosowane w swoich smartfonach. Wyjątki stanowiły jedynie niektóre urządzenia z budżetowych linii jak Moto E oraz Moto C. Okazuje się, że dawna, amerykańska potęga nawiązała ostatnio współpracę z Samsungiem. Według przecieku, którego źródłem jest nieoceniony Geekbench, Motorola przygotowuje urządzenie o kodowej nazwie Motorola Vision. Najprawdopodobniej będzie to Motorola P40, jednak jak na razie to tylko domysły. Przyjrzyjmy się domniemanej specyfikacji urządzenia:

  • 6,2-calowy wyświetlacz
  • Układ Exynos 9610
  • 6 GB RAM
  • USB-C
  • Jack 3,5 mm

Zobacz też: Mały Pixel 4 – ta wizja jest wprost urocza i może mieć sens?

Oczywiście warto pochwalić urządzenie za obecność portu słuchawkowego. Na szczęście złącza Jack 3,5 mm powoli wracają do łask, jednak wciąż ich obecność nie jest pewnikiem. Najbardziej zaskakującym elementem jest jednak obecność układu Samsung Exynos 9610. Jest to konstrukcja dedykowana urządzeniom ze średniej półki. Można go zobaczyć między innymi w Samsungu Galaxy A50. Jest to jednostka porównywalna ze Snapdragonem 660. Dziwi więc nieco fakt, że Motorola nie zdecydowała się na produkt amerykanów. Na razie nie wiadomo czy jest to jednorazowy przypadek, czy też Motorola, albo nawet Lenovo jako całość rozpoczęła współpracę z Samsungiem na tym polu.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.