ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

HP może pokazać dwa ogromne smartfony jeszcze w tym roku

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
2palm pre

Firma Hewlett-Packard stara się odnieść sukces w wielu kategoriach rynkowych dotyczących sprzętu komputerowego wszelkiej maści. Swego czasu HP pokazało ciekawą rodzinę smartfonów Palm z systemem WebOS, ale niestety nie odniosła ona sukcesu i tym samym amerykańska firma opuściła tę gałąź rynku.

Jednak docierając do nowych raportów, Hewlett-Packard najprawdopodobniej ponownie zacznie produkować smartfony. Nie będą to jednak typowe telefony do kieszeni, gdyż rozmiar ich wyświetlaczy może okazać się kłopotliwy. Jak podaje wspomniany raport, mają to być dwa modele: 6- i 7-calowy. Pierwszy zdecydowanie będzie konkurentem innych phabletów takich jak Sony Xperia Z Ultra, Samsung Galaxy Mega 6.3 lub Huawei Ascend Mate. Z kolei nazwanie drugiego modelu smartfonem to lekka przesada, gdyż będzie to prawdopodobnie najzwyklejszy tablet z funkcją prowadzenia rozmów telefonicznych. Niestety, ale nie zostały ujawnione dane techniczne obu „słuchawek” toteż nie jesteśmy w stanie wskazać odpowiednią konkurencję. Niemniej jednak, wiadomo że ceny tych modelimają oscylować w granicach od 600 do 750 zł, co nie sugeruje, że HP celuje w górną półkę.

Najciekawszą wiadomością z ujawnionych jest jednak termin premiery powyższych urządzeń. Najprawdopodobniej omawiane smartfony zostaną zaprezentowane jeszcze w tym roku, co zapewne nastąpi na dniach.

źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy