Huawei P30 Pro z wyświetlaczem od… Samsunga! Wiecie, co to oznacza?

Łukasz Pająk Newsy 2019-03-16

Wczoraj mogliście poznać szczegółową specyfikację Huawei P30 i P30 Pro. Wasza reakcja jest… zaskakująca, bo kompletnie nie jesteście zainteresowani tymi modelami i wolicie iść w stronę Mate 20 Pro. Jednak ten smartfon miał pewne przygody, o których już wiele osób zapomniało. Mowa oczywiście o zielonych wyświetlaczach, z którymi Huawei najprawdopodobniej już się uporało. Jednak wiele wskazuje też na to, że firma nie chce powtórzyć tej sytuacji w nadchodzących smartfonach.

Huawei wyciąga wnioski, czyli P30 Pro z wyświetlaczem od Samsunga

Zarówno P30, jak i P30 Pro mają prezentować obraz na wyświetlaczach AMOLED, więc mamy swego rodzaju przeskok – P20 stawiał na IPS LCD. Jeśli chodzi o organiczne panele, to właśnie Samsung zdaje się najlepszym wyborem do ich produkcji. W końcu Galaxy S10 wyznaczył kolejne standardy w najwyższej klasie. Naturalnym wydaje się, że Huawei nie otrzyma najnowszej technologii, ale też istnieje szansa, że LG i BOE, które odpowiadają za panele dla Mate 20 Pro, nie mogli zaoferować paneli tej samej klasy.

Zobacz też: Snapdragon SiP debiutuje wraz z Asusem Zenfone Max Shot i Max Plus M2.

Premiera serii P30 odbędzie się dokładnie za 10 dni w Paryżu. Emocji jest zaskakująco mało. Niewątpliwie Huawei skupi się głównie na aparatach, które mam wrażenie w ostatnich miesiącach odeszły na dalszy plan dla konsumentów. Ich jakość jest już wystarczająca dla wielu osób, a czy P30 lub P30 Pro zaoferują coś więcej wyjątkowego?

 

Źródło: SamMobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x