Huawei P30 Pro z wyświetlaczem od… Samsunga! Wiecie, co to oznacza?

Łukasz Pająk Newsy 2019-03-16

Wczoraj mogliście poznać szczegółową specyfikację Huawei P30 i P30 Pro. Wasza reakcja jest… zaskakująca, bo kompletnie nie jesteście zainteresowani tymi modelami i wolicie iść w stronę Mate 20 Pro. Jednak ten smartfon miał pewne przygody, o których już wiele osób zapomniało. Mowa oczywiście o zielonych wyświetlaczach, z którymi Huawei najprawdopodobniej już się uporało. Jednak wiele wskazuje też na to, że firma nie chce powtórzyć tej sytuacji w nadchodzących smartfonach.

Huawei wyciąga wnioski, czyli P30 Pro z wyświetlaczem od Samsunga

Zarówno P30, jak i P30 Pro mają prezentować obraz na wyświetlaczach AMOLED, więc mamy swego rodzaju przeskok – P20 stawiał na IPS LCD. Jeśli chodzi o organiczne panele, to właśnie Samsung zdaje się najlepszym wyborem do ich produkcji. W końcu Galaxy S10 wyznaczył kolejne standardy w najwyższej klasie. Naturalnym wydaje się, że Huawei nie otrzyma najnowszej technologii, ale też istnieje szansa, że LG i BOE, które odpowiadają za panele dla Mate 20 Pro, nie mogli zaoferować paneli tej samej klasy.

Zobacz też: Snapdragon SiP debiutuje wraz z Asusem Zenfone Max Shot i Max Plus M2.

Premiera serii P30 odbędzie się dokładnie za 10 dni w Paryżu. Emocji jest zaskakująco mało. Niewątpliwie Huawei skupi się głównie na aparatach, które mam wrażenie w ostatnich miesiącach odeszły na dalszy plan dla konsumentów. Ich jakość jest już wystarczająca dla wielu osób, a czy P30 lub P30 Pro zaoferują coś więcej wyjątkowego?

Źródło: SamMobile • neo

  Ktore zdanie jest odpowiedzią na pytanie z nagłówka?

  • Łukasz Pająk

   Cały tekst, nawiązanie do Mate 20 Pro.

   • mickey93

    pamiętam czasy jak samsung skopał wyświetlacze dla oneplusa

    • Łukasz Pająk

     Mógłbyś przypomnieć, o którym dokładnie modelu mówisz?

     • mickey93

      Op3/t miał problemy z plamami, zafarbem w jednej z serii

     • Łukasz Pająk

      Hm… Ok, musiało mi to jakoś umknąć lub kwestia obrócenia panelu przeważyła w pamięci.

 • zawarx

  Tak,,, LG które produkuje dla Pixela i Iphona i dla swoich smartfonów nie da rady wyprodukować panela dla Huawei… Ciekawa teza .

  • Maslo19

   Dokładnie.

  • Damian Kuśmierz

   Wydaje mi się że to decyzja marketingowa, chociaż może rzeczywiście jest coś na rzeczy skoro nowe Pixele też mają mieć ekrany Samsunga. Albo zwyczajnie dostali najlepszą ofertę od Samsungax