Samsung Galaxy A2 Core specyfikacja

Samsung Galaxy A2 Core – odpowiedź Samsunga na Redmi GO

Newsy

Smartfony z Androidem GO nie bardzo mogą się wyróżniać. Nie dość, że są projektowane pod osiągnięcie możliwie jak najniższej ceny, to dodatkowo producent stosuje w nich ograniczenie do zaledwie 1 GB RAM. Dlatego też w większości przypadków są niemal bliźniaczo identyczne. Sytuację na tym polu zmieniło Xiaomi, którego model Redmi GO nie dość, że okazał się tańszy od konkurencji — w Polsce jest dostępny za około 320 zł, w porównaniu do Samsunga Galaxy J2 Core, za którego przyjdzie nam zapłacić prawie 100 zł więcej, to jeszcze został wyposażony w bardzo dobry układ, którym jest Snapdragon 425.

Samsung Galaxy A2 Core z Androidem GO

Okazało się jednak, że Samsung postanowił podjąć rękawice. Najnowsza propozycja Samsunga, o nazwie kodowej SM-A260F, będzie miała do zaoferowania autorski układ Exynos 7870. Jest to ośmiordzeniowa jednostka znana między innymi z Samsunga Galaxy A6 (2018). Jest to układ o około 25% wydajniejszy od Snapdragona 425, więc jak widać, Samsung zdominuje rywala na polu wydajności. Samsung Galaxy A2 Core nie będzie pracował na czystym Androidzie GO. Zamiast tego dostaniemy wersję z autorską nakładką producenta, znaną między innymi z modelu Galaxy J2 Core.

Zobacz też: Redmi Note 7 i Xiaomi Mi 9 w Polsce w szokująco niskich cenach!

Jak na razie to są jedyne pewne informacje, chociaż po sieci krążą dodatkowo plotki na temat pełnej specyfikacji. Według nich urządzenie będzie wyposażone w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości qHD, 8 GB pamięci wbudowanej — co akurat brzmi niezwykle prawdopodobnie — baterię 2600 mAh oraz główny aparat o rozdzielczości 8 Mpix  i moduł selfie zapewniający rozdzielczość 5 Mpix. Jeśli chodzi o cenę to przegrywa on ze swoim konkurentem, ponieważ ma kosztować około 100 USD. Gorzej wypada także zastosowana bateria, która w propozycji Xiaomi ma pojemność 3000 mAh. Warto zwrócić uwagę na to, że rendery z przecieków mają datę 22 marca na wyświetlaczu. Najprawdopodobniej to tego dnia dowiemy się na temat urządzenia znacznie więcej.

Źródło: twitter, sammobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x