ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Kitkat dla Galaxy S4 i Note’a 3 najwcześniej pod koniec stycznia

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
galaxy s4 note 3 kitkat

Chcąc być liderem mobilnego rynku, należy traktować jak najlepiej swoich konsumentów od momentu zakupu przez nich danego urządzenia do odłożenia go na półkę lub odsprzedaży. Niestety, ale ten drugi punkt często ustalany jest brakiem wsparcia własnie producenta. Jak wygląda to w przypadku Samsunga?

Niedawno posiadacze obecnych flagowych modeli koreańskiej firmy w postaci Galaxy S4, Note 3 oraz również Galaxy S3 mogą od niedawna liczyć na usprawnienie systemu w postaci Androida 4.3 Jelly Bean. Niemniej jednak, to wciąż nie jest najnowsza wersja mobilnego oprogramowania Google. Bardziej interesująca edycja – 4.4 KitKat – powinna trafić na S4 i Note 3 już pod koniec stycznia – takie dane podał jeden z francuskich operatorów (SFR), od którego również pochodziły informacje dotyczące aktualizacji Jelly Bean wyżej wymienionych modeli. Oczywiście wersja Galaxy S4 Google Edition już otrzymała najnowszą wersję oprogramowania, ale na dodatki od Samsunga należy jeszcze poczekać. Inaczej sprawa wygląda w przypadku głównego konkurenta – LG – których flagowy model G2 może już teraz zostać zaktualizowany do Androida w wersji 4.4 KitKat.

Znając plany pierwszych trzech firm z czołówki, na zdecydowane prowadzenie wysuwa się właśnie wspomniany producent ostatnich dwóch smartfonów Nexus. Na drugim miejscu pozostaje Samsung, a na końcu Sony, który sprawdza cierpliwość użytkowników Xperii.

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy