Kiedy ujrzymy własny system operacyjny od Huawei?

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-03-15

To, że Huawei ma w zanadrzu swój autorski system operacyjny nie jest żadną tajemnicą. Nie wykorzystuje go jednak ponieważ jest on całe lata w rozwoju za Androidem. Dodatkowo poważnym problemem brak bazy aplikacji. Nie zapominajmy, jak mobilny Windows skończył z tego powodu. Czy Chińczycy jednak się zdecydują na wykorzystanie swojego systemu i porzucenie Androida?

System Huawei zależy od… amerykańskiego sądu

Huawei system

Zdaję sobie sprawę, że wałkujemy ten temat już od dawna. Sprawa pomiędzy Huawei a amerykańskim rządem ma jednak wpływ na wszystkie działania chińskiego giganta. Ciągłe odniesienia do niej w sytuacji kiedy, mówimy o tej firmie, nikogo nie powinny więc dziwić. Prezes Huawei Richard Yu stwierdził, że wszystko to zależy od wyniku batalii sądowej pomiędzy Huawei a Amerykańskim rządem.

Zobacz też: Kongres USA postawiony przed sądem. Huawei żąda sprawiedliwości

Według jego słów, jeśli firma zostanie odcięta od amerykańskich technologii, to będzie musiała wprowadzić swój własny system. Wypowiedź ta może być pewną formą nacisku na Google. Nie zapominajmy, że Huawei, jeśli chodzi o Androida, jest drugim co do wielkości producentem na świecie. Dodatkowo ściśle współpracują z Google między innymi przy projekcie Fushia OS. Strata Huawei nie tylko byłaby sporym ciosem dla Google na całym świecie. Dodatkowo niezwykle dochodowy rynek chiński mógłby się odwrócić od giganta. Takie deklaracje mogą więc przekonać Google do udzielenia poparcia Huaweiowi. Nie należy zapominać, że Google jako jedna z większych firm amerykańskich, jednocześnie o największym zasięgu na świecie ma dużo do powiedzenia w swoim kraju. Gra natomiast toczy się o olbrzymie pieniądze.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x