Axel Voss, autor ACTA2 – musimy zastanowić się, czy YouTube powinien istnieć

Adrian Celej Newsy 2019-03-15

Jesteśmy coraz bliżej ostatecznego głosowania w sprawie ACTA2. Temat wzbudza coraz większe kontrowersje, kolejni politycy przestają być pewni tego, za czym głosują. Tym czasem autor ACTA2 – Axel Voss nie owija w bawełnę i mówi wprost co nas czeka, po wprowadzeniu ACTA2.

YouTube zniknie?

W wywiadzie dla Deutsche Welle, Axel Voss odniósł się do platform udostępniających treści, takich jak YouTube. Podczas rozmowy padła wypowiedź:

Oni [Youtube] zbudowali model biznesowy na majątku innych osób – na dziełach chronionych prawem autorskim. Jeśli intencją platformy jest zapewnienie ludziom dostępu do dzieł chronionych prawem autorskim, musimy zastanowić się, czy taki rodzaj działalności powinien istnieć.

Te 2 zdania dają do zrozumienia, że prawo nie przewiduje żadnej ulgi dla takich platform. Jeśli YouTube nie będzie spełniał wymogów nowego prawa, to zwyczajnie nie będziemy mogli z niego korzystać. Axel Voss raczej zapomniał, że obywatele chcą korzystać z takich usług i nie będą zadowoleni, gdy się im je odbierze.

Zobacz też: #stopACTA2 – zbliża się kolejne głosowanie i protesty w całej Europie

Co jeszcze zniszczy ACTA2?

Oczywiście nie tylko YouTube zniknie w wyniku ACTA2. Jakiś czas temu Twitch poinformował, że rozważa opuszczenie europejskiego rynku po wprowadzeniu ACTA2. Z internetu wyparują agregatory linków (np. Google News czy Wykop), upadnie wiele małych redakcji. Eksperci są także zgodni z tym, że odfiltrowane zostaną treści satyryczne. Nie będzie możliwości publikacji memów, nikt nie przerobi nagrania z wystąpienia polityka, internet się zmieni. Będzie to narzędzie w rękach nie obywateli, a paru korporacji, które przebiją się przez nowe przepisy. • Marucins

  Nie YT a niezależne portale informacyjne przekazujące prawdziwą wiedze o świecie anie pierdoły i propagandę poprawną politycznie, lewicowego ścieku.

 • Adam Jensen

  Zablokujemy czynności życiowe autorów tej cenzury i następni dwa razy się zastanowią.

 • ImFunnyMan

  Odnoszę wrażenie że goście z DE jak jakiejś rozpierduchy raz na ileś lat nie zrobią to ich skręca…

 • Takaszi

  Tak to się kończy, jak oddaje się władzę nad swoim życiem w cudze ręce, czy to politycy, czy korporacje. Niestety nadal słyszę od młodych, ja się polityką nie interesuje, na głosowania nie chodzę. No to macie bęcki. Ciekawe co dalej.

  • Adrian Celej

   Problem polega na tym, że decyzja zapada nie w Polsce, a w Brukseli. Gdyby na taki pomysł wpadli nasi politycy, to moglibyśmy coś zrobić, a że dzieje się to tam, to możemy sobie co najwyżej krzyczeć, i tak nikt nie słyszy.

   • maxandyaf

    Ta decyzja zapadnie w Brukseli ale będzie głosowana przez polskich europosłów wybranych do Brukseli w Polsce!!! Należy więc zagłosować na tych polityków, którzy byli przeciw ACTA2 czyli na PiS, bez względu na to czy jest to trendy czy nie.

    • Adrian Celej

     Tak, tylko mimo dobrej woli naszych polityków i tak projekt może przejść przez inne państwa. My możemy wpłynąć na decyzję naszych polityków, ale wątpię żeby posłuchali nas politycy z Francji.

   • Adam Jensen

    Kolejny powód do Polexitu.

  • zawad

   W dalszym planie zapewne usunięcie gotówki, tak aby całość transferów miedzy szarymi ludźmi była monitorowana i dowolnie opodatkowywana.

 • Tomasz

  Ten Voss to taki Hitler. Przeciez rownie dobrze moglby glosic, ze trzeba sie zastanowic czy Zydzi powini istniec. To jest super niebezpieczne indywiduum. Czy sluzby go monitoruja?

 • Tadeusz Donald

  Jeżeli dojdzie do głosowania nad ACTA 2 przed majowymi wyborami do Europarlamentu to należy wziąć pod uwagę jak głosowali Polscy Europosłowie w wcześniejszym głosowaniu i ostatecznym (oby do ostatecznego przed wyborami w maju nie doszło) Oraz jak głosowały Polskie partie/ugrupowania w obecnym Europarlamencie i po prostu nie głosować na te partie i ich przedstawicieli w majowych wyborach do Europarlamentu. Ci co głosowali za ACTA 2 na pewno zagłosują jeszcze raz tak samo czyli za ACTA 2.https://uploads.disquscdn.com/images/7bac91c0ca313ff10598da972254910e18b6e6c7bd10ed43f17d05517cea03e1.jpg

  • Pluto

   Jak można brać pod uwagę kogokolwiek z tej partii, dla mnie ci ludzie po 8 latach rządów są spaleni, nie ma krótkiej pamięci.

   • Tadeusz Donald

    Nie mam krótkiej pamięci dlatego tym ludziom już nigdy nie zaufam, dlatego jest tak woźne aby wszędzie przypominać wszystkim jak ci Europosłowie głosowali, ponieważ spotykam się czasami z ludźmi którzy tak się zachowują jak by amnezji dostali. Dopiero po przedstawieniu konkretów mówią: Faktycznie o tym zapomniałem/am. Więc dlatego to jest takie ważne bo inaczej to nic nie będzie można napisać czy powiedzieć w Internecie a od tego zacznie się cenzura i zapewne będziemy mieć taki Internet jak na przykład w Chinach.

  • Tadeusz Donald

   Za ACTA 2 był również jeden niezrzeszony Kazimierz Michał Ujazdowski. Należy dodać że Europosłowie innych Polskich partii wstrzymali się od głosu ale to tak jak by dali przyzwolenie dla ACTA 2. A Prawo i Sprawiedliwość było przeciw ACTA 2.

 • MaciejOSW

  VPNy do dziela 😀

  • haVoc vulTure

   Beda zabronione, podobnie jak modyfikacja oprogramowania ruterow.

   • Pluto

    Ciekawe jak je zablokują, OpenVPN opierający się na SSL i latający na porcie 443 jak normalna strona www. Albo tunele SSH jak zwykle połączenia do konsoli bashowej.

    • Tadeusz Donald

     Nie jestem fachowcem, jestem pasjonatem, więc napiszę tak jak na chłopski prosty rozum. Skoro się za to już zaczynają zabierać. Z pomocą na przykład agencji rządów poszczególnych państw którym na tym zależy i dużych korporacji medialnych ci ludzie są w stanie wszystko wymyśleć choć by było najbardziej głupie, absurdzlne i wprowadzić w życie. Oni moim zdaniem są bardziej niebezpieczni niż nie jeden niewybuch, bomba po drugiej wojnie światowej. Ci ludzie są tak jak małe dziecko dopuszczone do takiego właśnie niewybuchu.

    • haVoc vulTure

     Jako ze stosowanie vpn bedzie zabronione to cofna tej firmie licencje na swiadczenie uslug na ryknu eu.

   • Tadeusz Donald

    Co do ruterów to jest ich właśnie kolejny krok. Pełna blokada, nadzór nad społeczeństwami i cenzura co wolno napisać, powiedzieć, zamieścić aż po to co wolno używać (aplikacje, programy) by być w Internecie w szerokim tego słowa znaczeniu.

 • killerówdwóch

  To wychodzi na to, że trzeba będzie rozwijać podziemie internetowe 😉

  • laser raptor

   Ta, i łamać prawo oglądając Lorda Kruszwila, kuce z bronksu, albo poradnik jak poprawnie zawiązać krawat.

   • killerówdwóch

    Aleś doYebał…

 • Krzysztof Mewson

  Nie będę jechał w bawełnę, co za cwel, na odstrzał chuja!!

  • Adrian Celej

   Niestety, komentarz musiałem usunąćx