ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Serwer w rozliczeniu za chmurę, czyli Oktawave ułatwia migrację

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Migracja do chmury to temat, który z jednej strony zachęca wiele firm do dalszego rozwoju, a z drugiej zmusza do wielu kompromisów. Wbrew pozorom migracja nie jest niczym prostym i wiąże się z ogromnymi kosztami. Jednym z nich jest sam fakt, że dotychczasowe serwery, które były wykorzystywane, nagle stają się bezużytecznym obciążeniem. Nie jest łatwo się ich pozbyć, bo w końcu firmy nie bez powodu z nich rezygnują. W tym momencie do gry wchodzi Oktawave ze swoją pionierską i kompleksową usługą migracji do chmury.

Migracja nigdy nie była tak prosta, czyli chmura od Oktawave na wyciągnięcie ręki

oktawave

Oktawave słusznie zauważyło, że aktualna infrastruktura serwerowa staje się najzwyczajniej w świecie kulą u nogi, jeśli firma myśli o migracji do chmury. Mało tego, dodatkowe koszty jej utylizacji też są czynnikiem, że sama ich zmiana jest odwlekana. Dlatego Oktawave proponuje usługę, która obejmie:

  • cały proces związany z migracją z udostępnieniem zespołu administratorów IT
  • optymalizacja i projektowanie infrastruktury informatycznej
  • wycenia stare serwery po cenie rynkowej, odbiera je i utylizuje

Oczywiście ostatni punkt wpływa też na niższą cenę całej usługi.

Zobacz też: Ile kosztuje stworzenie aplikacji mobilnej?

Jak to Oktawave określiło, architekci, programiści i administratorzy firmy pomagają w przeprowadzaniu porządków w systemach IT, przy okazji umożliwiają optymalizację kosztów i redukcję długu technologicznego. Wszystko jest odpowiednio poukładane i na bieżąco monitorowane, aby ostatecznie klient mógł korzystać z dostosowanej do swoich potrzeb chmury. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby Oktawave dalej mogło zarządzać zmigrowaną infrastrukturą, przy czym podstawowy poziom wsparcia jest bezpłatny.

Źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy