Vivo Xplay 3S oficjalnie zaprezentowany – pierwszy smartfon wyświetlający rozdzielczość QHD

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
vivo xplay 3s prezentacja

Chińskich mobilnych urządzeń powstaje coraz więcej. Większość z nich nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale świat – w tym i nasz portal – zwrócił szczególną uwagę na jeden model, który od początku swojego istnienia w Internecie wyróżnił się na tle wszystkiego, co nam dzisiaj znane. Wszystko to za sprawą wyświetlacza, który wyznacza nowe standardy dla flagowych smartfonów.

Mowa oczywiście o chińskim Vivo i ich modelu Xplay 3S, który dzisiaj miał swoją oficjalną premierę. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, 6-calowy ekran w tym phablecie wyświetla obraz w rozdzielczości QHD (2K, 2560×1440). Pozostała specyfikacja również nie różni się zbytnio od tego, co wcześniej poznaliśmy. Główny układ jest produkcji Qualcomma i jest to oczywiście Snapdragon 800 z 3GB RAM. Wbudowana pamięć dla użytkownika została ustalona na 32GB. Oprócz tego, posiadacz Xplay 3S dostanie również inne interesujące elementy takie jak: głośniki stereo, aparat 13MPx czy też czytnik linii papilarnych, o którym wcześniej nikt nie wspominał. Vivo podkreśla jeszcze grubość ich najnowszego modelu, która w najcieńszym miejscu wynosi 4,5mm. Ogromna rozdzielczość wymaga ogromnej baterii – ta wbrew pozorom taka nie jest i posiada pojemność 3200mAh – konkurencja z gorszymi podzespołami jest pod tym względem lepsza.

vivo xplay 3s
vivo xplay 3s 2
vivo xplay 3s 3
vivo xplay 3s 4

Zabrakło informacji o globalnej sprzedaży i ewentualnej cenie. Niemniej jednak, poznaliśmy pierwsze mobilne urządzenie z rozdzielczością, która została zastosowana tak naprawdę na siłę – użytkownik dopiero pod mikroskop może zauważyć ogromną różnicę w stosunku do FullHD.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy