airpods 2

Airpodsy i inne słuchawki douszne podobno zwiększają ryzyko zachorowania na raka

Newsy

Apple AirPods to bardzo popularne słuchawki, z których korzystają na co dzień miliony ludzi. Jak się jednak okazuje, wspomniane osoby mogą być bardziej podatne na zachorowanie na raka. Tak przynajmniej twierdzą naukowcy, według których m.in. AirPodsy zwiększają to ryzyko.

AirPodsy i inne bezprzewodowe słuchawki = większe ryzyko zachorowania na raka?

AirPods na Android

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Aż 250 naukowców podpisało się pod stwierdzeniem, że AirPodsy i inne douszne słuchawki zwiększają ryzyko zachorowania na raka. AirPodsy są tylko przykładem, jednak to technologia Bluetooth umożliwiająca sparowanie słuchawek z telefonem ma być odpowiedzialna za całe to zamieszanie. Rozwiązanie to wykorzystuje fale radiowe do przesyłania danych, a umiejscowienie słuchawek tak blisko wewnętrznej części czaszki rzekomo jest niebezpieczne. Ze stwierdzeniem zgadza się także Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem, która powiedziała, że pola elektromagnetyczne mogą być rakotwórcze dla ludzi.

Zobacz także: Samsung Galaxy A40 coraz bliżej. Poznaliśmy także jego cenę

Naukowcy zaznaczyli jednak, że moc nadajników wbudowanych w słuchawki nie przekracza norm. Najnowsze badania rzuciły jednak nieco nowe światło na tę sprawę, bo według nich ryzyko zachorowania na raka wzrasta nawet w przypadku ekspozycji poniżej progu uznawanego do tej pory za niebezpieczny. W apelu naukowcy nie wymienili co prawda konkretnych urządzeń, które uważają za niebezpieczne, jednak w rozmowach z mediami posiłkowali się AirPodsami jako przykładem. Tego typu słuchawek jest na rynku multum, a na dodatek z dnia na dzień stają się coraz bardziej popularne. Czy zatem niszczymy sobie zdrowie na własne życzenie? Cóż, z takimi osądami lepiej wstrzymać się do momentu, aż wyniki badań zostaną udostępnione do wglądu szerszej publiczności.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x