Samsung GamePad już niebawem także i dla Europejczyków

Krzysztof Czerwiec Krzysztof Czerwiec Newsy
Samsung-GamePad-Controller

Na rynku smartfonowych akcesoriów nie brakuje rozwiązań starających się poprawić przyjemność grania na telefonie. Kilka miesięcy temu także i koreański producent Samsung postanowił przedstawić swoje podejście do tego tematu, jednak jedynie mieszkańcom Ameryki Północnej. Od dnia dzisiejszego akcesorium znane pod nazwą GamePad będzie także dostępne w europejskiem kanale dystrybucji.

Kontroler GamePad będzie pozwalał na użycie go z urządzeniami od 4 do 6.4 cala, z którymi oczywiście będzie łączył się bezprzewodowo za pomocą technologii Bluetooth w wersji minimum 3.0. Jak podaje producent, pad został zoptymalizowany pod kątem urządzeń z serii Galaxy oraz Note, jednak bezproblemowo poradzi sobie on z każdym telefonem posiadającym Androida 4.1 lub nowszego.

Oprócz dawania przyjemności z grania na fizycznych przyciskach, gadżet ten ma pozwalać na strumieniowanie obrazu na duży ekran. Do tego celu będziemy mogli wybrać połączenie kablowe HDMI, opcję bezprzewodowego przesyłania obrazu AllShare lub transmisję poprzez specjalny dock do GamePada.

8_samsung_gamepad


Samsung na dniach udostępni także dedykowaną aplikację Mobile Console, dzięki której będziemy mogli zobaczyć oraz pobrać wszystkie tytuły zgodne z nowym akcesorium. Na chwilę obecną pad obsługuje ponad 30 gier, wśród których znaleźć możemy między innymi: Asphalt 8, NFS Most Wanted, Virtua Tennis Challenge, czy Modern Combat 4.

Cena GamePada niestety nie jest jeszcze znana, aczkolwiek w przeciągu kilku najbliższych dni gadżet powinien być gotowy do zamówienia w największych europejskich sklepach z elektroniką.

źródło: Samsung Mobile

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy