samsung-mobile-pin1-520x245Rok 2013 w dziejach Samsunga to kolejny okres, który firma będzie wspominała bardzo ciepło. Koncern nadal nie ma sobie równych pod względem ilości sprzedanych smartfonów, a mobilny oddział ma się bardzo dobrze. Mimo tego, Koreańczycy w nadchodzącym roku nie zamierzają poprzestać jedynie na dalszej dominacji w segmencie kieszonkowych urządzeń. Bowiem już za dwa miesiące możemy być świadkami rozpoczynającej się ekspansji Samsunga na rynku tabletów.

Według ostatnich doniesień już w pierwszym kwartale Koreańczycy planują zaprezentować Światu swoje nowe tablety. Najbardziej prawdopodobnym urządzeniem, którego możemy być niemal pewni, jest Galaxy Tab 3 Lite. Jak sama nazwa wskazuje, model ten będzie budżetową odmianą najpopularniejszego tabletu koreańskiego producenta. Sprzęt ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie niskobudżetowego sektora tabletów, stąd też po jego specyfikacji nie możemy spodziewać się zbyt wiele. Tab 3 Lite ma przede wszystkim kusić ceną, która będzie oscylować w granicach 100 dolarów.

Oprócz tego, Samsung najprawdopodobniej zaprezentuje na początku przyszłego roku tablet z ekranem Super AMOLED. Sporo mówi się także o tym, iż w tym samym czasie Koreańczycy pokażą światu 12-calową wersję Galaxy Note’a, a także i 13-calowy model ATIV Q posiadający możliwości pracy na dwóch systemach operacyjnych – Androidzie oraz Windowsie.

Jednym z najbardziej realnych terminów premiery nowych urządzeń jest końcówka lutego nadchodzącego roku, kiedy to w Barcelonie będą odbywać się targi MWC 2014. Tak więc nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwanie.

źródło: sammobile
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Czerwiec