windows 10

Aplikacje z Androida na komputerze z Windowsem 10. Microsoft rozpoczyna testy

Newsy

W dzisiejszych czasach firmy technologiczne dążą do tego, by ułatwić życie swoim klientom. Nie inaczej robi Microsoft, który zainteresował się tematem swoistej integracji Androidowych aplikacji z komputerami z systemem Windows 10. Co więcej, rozwiązanie to jest już testowane przez pierwszych użytkowników.

Windows 10 i aplikacje na Androida

Windows 10 aplikacje android

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

System Windows 10 od wersji oznaczonej numerem 1809 posiada wbudowaną aplikację o nazwie Twój Telefon. Jej zadaniem jest połączenie smartfona z komputerem, na którym jest zainstalowana. Można dzięki niej m.in. przeglądać zdjęcia z telefonu, a także wysyłać i odbierać wiadomości. Na chwilę obecną jej funkcjonalność dla zwykłych użytkowników się kończy, jednak Microsoft zapowiedział już testy nowej funkcji, która zapowiada się naprawdę ciekawie. Mowa tu o możliwości wyświetlania aplikacji z Androida na ekranie komputera z Windowsem 10. Oczywiście na samym wyświetlaniu się nie skończy, bo będzie można je także obsługiwać.

Zobacz także: Koniecznie obejrzyj pudełko Galaxy S10, zanim go kupisz

Niestety na chwilę obecną nową funkcję mogą testować tylko osoby uczestniczące w programie Windows Insider. Co więcej, aby wziąć udział w testach trzeba posiadać Galaxy S8/S8+ lub Galaxy S9/S9+ i komputer wyposażony moduł Bluetooth LE (Low Energy). Docelowo jednak funkcja ma działać na wszystkich smartfonach z Androidem Nougat lub nowszym. Nie wiadomo, kiedy Microsoft udostępni opisywane rozwiązanie dla wszystkich.

Źródło: androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x