sony-xperia-z-ultra-1dasdMimo że użytkownicy urządzeń z linii Nexus Experience już od kilkunastu dni mogą cieszyć się najnowszym Androidem KitKat, to wiele telefonów z najwyższej półki nadal nie doczekało się jeszcze nawet aktualizacji do poprzedniej wersji systemu z zielonym robocikiem w logo. Wśród tych urządzeń znajdują się także i flagowce smartfony firmy Sony – Xperia Z1 oraz Xperia Z Ultra. Ku radości ich posiadaczy producent postanowił jednak nareszcie udostępnić im nowe oprogramowanie.

W dostarczanej obecnie do urządzeń aktualizacji firmware, programiści japońskiego giganta postanowili między innymi poprawić zabezpieczenia telefonu, zintegrować nowe wersje autorskich aplikacji, polepszyć integrację funkcji multimedialnych z chmurą oraz dodać kilka nowych motywów UI. Oprócz tego Xperia Z Ultra otrzymała eksluzywną funkcję Z1 – Sony Smart Social Camera, która ma pozwolić jeszcze lepiej wykorzystać możliwości fotograficzne phabletu. Oprócz tego Xperie zyskały najważniejsze usprawnienia Androida 4.3, czyli wsparcie dla OpenGL 3.0, Bluetooth Low Energy, poprawki dotyczące wyświetlania powiadomień oraz wiele innych.

Oprogramowanie powinno być już dostępne na terenie naszego kraju, więc jeśli udało się wam zaktualizować wasze urządzenia, to pozostawcie nam stosowną informację w komentarzu.

źródło: androidcentral.com

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Czerwiec