Według niektórych źródeł lada moment zostanie wydana pierwsza wersja deweloperska Androida Q. To chwila, która wywołuje wiele konsternacji u osób, które czekają nie tylko na aktualizację do Pie, ale nawet do Oreo. Cóż… Z jednej strony powinniśmy się do tego przyzwyczaić, a z drugiej wybierać wyłącznie producentów, którzy nie zwlekają ze wspieraniem swoich urządzeń. Jednak osoby, które zdecydowały się kupić HTC, mogą odetchnąć z ulgą, bo producent ujawnił szczegóły wydania Androida Pie na flagowe modele.

HTC długo zwleka z aktualizacją do Androida Pie

Tak, HTC jest jednym z tych producentów, który jeszcze nie wydał żadnej aktualizacji do Androida Pie. Wszystkie modele wciąż pracują pod kontrolą Oreo. Jednak jak możecie się dowiedzieć z powyższego tweeta, firma aktualnie pracuje nad wdrożeniem Pie dla swoich flagowych smartfonów z 2018 i 2017 roku. Mowa oczywiście o U12+, U11+ i U11. Drugi kwartał oznacza okres od kwietnia do czerwca, więc przedział dosyć rozległy i tradycyjnie należy uwzględnić, że nie wszystkie państwa od razu otrzymają poszczególne aktualizacje. Analogicznie wygląda sytuacja z operatorami, ale tego raczej nie trzeba nikomu tłumaczyć.

Zobacz też: One Hand Operation + od Samsunga już w Sklepie Play.

Nie da się ukryć, że powyższa sytuacja nie najlepiej świadczy o HTC, które myśli o udostępnianiu swojej marki innym producentom. W tym roku nie poznaliśmy jeszcze żadnego smartfona od Tajwańczyków. Nie pojawiają się żadne zapowiedzi, a nawet plotki. Oczywiście nie licząc tej, że kolejny telefon z logiem HTC nie musi być wyprodukowany przez HTC.

 

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.