Windows 10 aktualizacje problem

Microsoft znalazł sposób na rozwiązanie problemu wadliwych aktualizacji… prawie

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Windows 10 często spotyka się z krytyką. Znaczna jej część dotyczy aktualizacji, które więcej psują niż naprawiają. Objawy bywają różne. Od spadku wydajności, poprzez problem z działaniem jakiegoś sterownika po problemy z uruchomieniem komputera.

Problem wadliwych aktualizacji w Windows 10 rozwiązany

Windows 10 aktualizacje problem

Na szczęście problemy te nie występują u wszystkich użytkowników, chociaż niektóre urządzenia są znacznie bardziej na nie podatne od innych. Co ciekawe dość często dotyczą one laptopów i gotowych komputerów stacjonarnych. Jest to dość dziwnie, ponieważ Microsoft współpracuje z nimi przy optymalizacji i testowaniu aktualizacji. Na szczęście gigant w końcu postanowił rozwiązać problem.

Zobacz też: Wbrew przeciwnościom losu udział Windowsa 10 jest coraz wyższy

Niestety, rozwiązanie problemu według Microsoftu nie polega na skupianiu większej uwagi w dopracowaniu aktualizacji. Te wciąż będą wychodziły w takiej formie jak obecnie. Zamiast tego producent postanowił… Dodać funkcję, która w razie problemów z aktualizacją automatycznie ją usunie z komputera. W celu uniknięcia pętli ciągłej instalacji i deinstalacji aktualizacji przez system te zostaną zablokowane na miesiąc, dając czas programistom na załatanie błędu. Warto także zaznaczyć, że dotyczy to tylko krytycznych błędów, uniemożliwiających prawidłowe uruchomienie komputera. Oznacza to, że aktualizacje spowalniające jego pracę lub wysypujące sterowniki wciąż będą wymagały ręcznej deinstalacji. Owszem, jest to jakieś rozwiązanie i na pewno przełoży się to na zacznie niższy poziom irytacji użytkowników, ale czy nie lepiej byłoby nie wypuszczać wadliwych aktualizacji?

Źródło: wccftech

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy