ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Huawei ujawnia dwa nowe modele – Honor 3C i 3X

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
File photo of a Huawei logo seen above the company's pavilion during the CommunicAsia trade show in Singapore

Rzadko kiedy Huawei prezentuje naprawdę ciekawe urządzenia. Zwykle są to typowe „masówki”, czyli smartfony robione do tanich abonamentów, które mają się tylko sprzedać w jak największej ilości bez względu na ich aparycję. Niemniej jednak, teraz Chińczycy przedstawili dwa bardzo interesujące smartfony.

Cechą wspólną dzisiejszych premier jest obsługa DualSIM oraz wbudowana pamięć: 8GB. Pojawił się również slot na karty microSD.

honor 3x

Na pierwszy ogień idzie Honor 3X, który chciałby stanowić najwyższą półkę. Jest to pierwszy smartfon firmy wyposażony w 8-rdzeniowy układ Mediatek, który coraz częściej trafia do przeróżnych urządzeń. Model 3X jest phabletem, co określa jego 5,5-calowy wyświetlacz wykonany w technologii IPS. Jednak jego rozdzielczość zawodzi, gdyż obraz jest prezentowany w 720p. Oprócz tego, użytkownik do dyspozycji będzie miał aparat 13MPx. Całe urządzenie zasilane jest akumulatorem o pojemności 3000mAh. Cena? W Chinach wynosi 850zł.

honor 3c

Drugą z dzisiaj zaprezentowanych słuchawek jest Honor 3C, który stawiany jest poniżej 3X, co doskonale odwzorowuje jego specyfikacja. W tym wypadku mamy do czynienia z 4-rdzeniowym układem tego samego producenta, co w przypadku 3X. Oprócz ilości rdzeni, zmniejszył się również wyświetlacz do 5-cali. Wykonany on został w technologi LPTS, a prezentowana rozdzielczość jest identyczna, co w przypadku drugiego dzisiaj zaprezentowanego modelu. Matryca aparatu produkcji Sony wynosi 8MPx. Ciekawostką w przypadku Honor 3C jest pamięć RAM, która różni się w zależności od wybranej wersji: 1GB lub 2GB. Cena: 400zł lub 490zł.

Nowe słuchawki wydają się atrakcyjne, ale oczywiście dzięki wartościom za jakie można je nabyć. Oczywiście w przypadku europejskich edycji, ich ceny będą znacznie wyższe, ale to nie zmienia faktu, że nadal atrakcyjne.

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy