Samsung Galaxy Core Advance – duży wyświetlacz i brak większych zmian

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
coreadvance3

Samsung coraz ambitniej rozszerza swoją gamę telefonów. Po niezbyt zrozumiałych rozszerzeniach „bazowych” modeli, Koreańczycy pokazali coś, co może najprawdopodobniej mieć większy sens. Jak jednak jest w rzeczywistości? Tradycyjnie – niewiele zmian, a według Samsunga jest to telefon zupełnie inny.

Bezsensowna wersja Core Plus cały czas krąży po polskim rynku, ale teraz przyszła pora na inną odmianę – Advance. Zgodnie z nazwą – jest to ulepszona wersja bazowa Core. W tym wypadku największą zmianą – i jak się później okaże, jedną z niewielu –  jest wyświetlacz, który urósł o 0,4-cala i jego cała przekątna wynosi 4,7-cali. Niestety, ale nie zmieniła się rozdzielczość i ta wciąż ogranicza się do 800×480, co jest marnym wynikiem w zestawieniu z konkurencją (L9/L9 II). Inna zmiana w stosunku do Galaxy Core wiąże się głównie ze zwiększeniem wyświetlacza, który teraz pobiera większą ilość energii i tym samym akumulator w modelu z dopiskiem Advance posiada pojemność 2000mAh.

coreadvance

Pozostała specyfikacja jest niemalże identyczna, co w przypadku Galaxy Core i w kwestii innych zmian ogranicza się do drobnostek. Także głównym układem pozostał 2-rdzeniowy Snapdragon S4 Play z 1GB RAM, a  użytkownik ma do dyspozycji 8GB wbudowanej pamięci z możliwością rozszerzenia za pomocą karty pamięci. Aparat? Standard – 5MPx + VGA.

Samsung Galaxy Core Advance trafi do sprzedaży w przyszłym roku, ale nie wiadomo w jakiej cenie i w jakiej kolejności pojawi się na poszczególnych rynkach. Wiadomo, że dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych. Informacji o cenie zabrakło.

Źródło: GSMArena.com

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy