coreadvance3

Samsung coraz ambitniej rozszerza swoją gamę telefonów. Po niezbyt zrozumiałych rozszerzeniach „bazowych” modeli, Koreańczycy pokazali coś, co może najprawdopodobniej mieć większy sens. Jak jednak jest w rzeczywistości? Tradycyjnie – niewiele zmian, a według Samsunga jest to telefon zupełnie inny.

Bezsensowna wersja Core Plus cały czas krąży po polskim rynku, ale teraz przyszła pora na inną odmianę – Advance. Zgodnie z nazwą – jest to ulepszona wersja bazowa Core. W tym wypadku największą zmianą – i jak się później okaże, jedną z niewielu –  jest wyświetlacz, który urósł o 0,4-cala i jego cała przekątna wynosi 4,7-cali. Niestety, ale nie zmieniła się rozdzielczość i ta wciąż ogranicza się do 800×480, co jest marnym wynikiem w zestawieniu z konkurencją (L9/L9 II). Inna zmiana w stosunku do Galaxy Core wiąże się głównie ze zwiększeniem wyświetlacza, który teraz pobiera większą ilość energii i tym samym akumulator w modelu z dopiskiem Advance posiada pojemność 2000mAh.

coreadvance

Pozostała specyfikacja jest niemalże identyczna, co w przypadku Galaxy Core i w kwestii innych zmian ogranicza się do drobnostek. Także głównym układem pozostał 2-rdzeniowy Snapdragon S4 Play z 1GB RAM, a  użytkownik ma do dyspozycji 8GB wbudowanej pamięci z możliwością rozszerzenia za pomocą karty pamięci. Aparat? Standard – 5MPx + VGA.

Samsung Galaxy Core Advance trafi do sprzedaży w przyszłym roku, ale nie wiadomo w jakiej cenie i w jakiej kolejności pojawi się na poszczególnych rynkach. Wiadomo, że dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych. Informacji o cenie zabrakło.

Źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.