galaxy s10e

Samsung podobno szykuje kolejnego flagowca, który będzie tańszy od Galaxy S10e

Kacper Kościański Newsy 11-03-2019

Najważniejsze tegoroczne flagowce Samsunga zostały już jakiś czas temu zaprezentowane. Mowa tu oczywiście o rodzinie Galaxy S10, jednak warto wspomnieć też o Galaxy Fold. W skład serii S10 wchodzą trzy urządzenia – Galaxy S10e, Galaxy S10 i Galaxy S10+. Ten pierwszy jest naturalnie najtańszy, jednak chodzą słuchy, że wkrótce Samsung wypuści jeszcze jednego flagowca, który będzie kosztował jeszcze mniej od wspomnianego Galaxy S10e.

Samsung podobno pracuje nad „budżetowym flagowcem”

samsung galaxy s10e zolty

Samsung nigdy nie był firmą, która sprzedawała swoje produkty za pół darmo. Koreański gigant jednak chyba w końcu zauważył, że obecnie tańsze urządzenia mniej znanych marek stają się coraz częstszym wyborem klientów. Najnowsze doniesienia informują, że firma ta pracuje nad kolejnym flagowcem, który ma się ukazać w tym roku. Co więcej, ma on być jeszcze tańszy niż Galaxy S10e, więc oczywiście nie mówię tutaj o Galaxy Note10. Sprzęt ten ma być flagowcem z krwi i kości, którego będzie napędzał Snapdragon 855. Niestety, ale o jego specyfikacji nie wiemy nic więcej.

Zobacz także: Kiedy aplikacje znają naszą lokalizację?

Pozycjonowanie tego sprzętu tuż pod serią Galaxy S może sugerować, że opisywanym urządzeniem będzie tak naprawdę Galaxy A90. Smartfon ten ma mieć tylko jeden aparat (wysuwany, który będzie mógł się obracać do przodu i do tyłu). Aby nieco zaoszczędzić Galaxy A90 może także zostać pozbawiony ekranu AMOLED, który jest obecny m.in. w serii Galaxy S10 na rzecz tańszej alternatywy (np. LCD). Smartfon ten będzie miał najprawdopodobniej także mniej RAM-u i pamięci wewnętrznej niż S10e. Póki co są to jednak tylko niepotwierdzone informacje, więc radzę czytać ten tekst z przymrużeniem oka, mimo że „budżetowy flagowiec” Samsunga wydaje się jak najbardziej prawdopodobny.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x