Samsung pokazał już jakiś czas temu swojego składanego smartfona. Galaxy Fold, bo o nim mowa, został raczej ciepło przyjęty, jednak jego cena odstraszyła wielu potencjalnych klientów, czemu ani trochę się nie dziwię. Jak się okazuje, Samsung wcale nie zamierza spocząć na laurach i w przyszłości z pewnością wyda kolejny składany smartfon. Dziś przyjrzymy się patentowi urządzenia tego typu, którego Samsung zarejestrował już we wrześniu ubiegłego roku.

Patent Samsunga na składany smartfon, który naprawdę się wyróżnia

Powiedzmy sobie szczerze: na chwilę obecną wszystkie składane smartfony są na swój sposób unikalne. Wspomniany patent przedstawia jednak urządzenie, które wychodzi przed szereg. Zresztą, spójrzcie sami na te szkice:

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz także: Chcesz kupić Galaxy S10? Koniecznie sprawdź jego pudełko, zanim za niego zapłacisz

Jak możecie dostrzec na powyższych szkicach, ekran składanego smartfona według Samsunga ma ekran zginany do zewnątrz. Tak, dobrze widzicie. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie takiego rozwiązania w rzeczywistości, jednak o Galaxy Fold mówiłem podobnie i zdanie zmieniłem. Spoglądając na wspomniane szkice odnoszę także wrażenie, że nawet po rozwinięciu urządzenie te pozostaje w miarę kompaktowe. Niestety niewiele więcej możemy wywnioskować. Co więcej, nie wiadomo nawet, czy taki sprzęt kiedykolwiek wejdzie do produkcji, bo patenty często już na zawsze pozostają patentami. A Wy co sądzicie o tym pomyśle Koreańczyków? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: gsmarena

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.