Android-MarketPamiętacie jeszcze te czasy, gdy w Android Market nie mogliśmy kupować aplikacji? Polska należała do grupy państw, które nie miały dostępu do płatnej zawartości Android Marketu. Dopiero 5 października 2010 roku weszliśmy wraz z 17 innymi państwami do grupy, których te ograniczenia przestały dotyczyć, o czym informowaliśmy Was z ogromnym entuzjazmem tutaj.

Niestety, polscy programiści do dziś są traktowani po macoszemu, ponieważ oficjalnie nie mogą oni swoich aplikacji sprzedawać. Mogą je jedynie wstawiać do Android Marketu i udostępniać za darmo. Przez to właśnie odblokowanie płatnych funkcji w aplikacjach takich jak Transportoid odbywa się poza Marketem, co jest dość uciążliwe i nie zawsze wygodne. Sprawa wyglądałaby zupełnie inaczej, gdyby Polska uzyskała możliwość umieszczania płatnych aplikacji w Android Markecie i co więcej – gdyby też zyskała obsługę mikropłatności, która niedawno miała swoją premierę.

Powoli zaczyna się coś dziać w tym kierunku, dziś został rozesłany mail do programistów posiadających konto w Google Checkout.

gcheckout-infoWynika z niego, że Google pracuje nad nową bazą platformy rozliczeniowej dla programistów i możemy tylko się domyślać, że w ciagu kilku miesięcy jedną z poważniejszych zmian będzie możliwość sprzedaży swoich aplikacji czy obsługa mikropłatności w Android Market przez Polaków. Jesli tylko dotrzemy do kolejnych wieści – niezwłocznie Was o nich poinformujemy.

źródło: wł

Za informację dziękuję Markowi „maliiinaew”

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Dul

Lubię Androida, mobilne technologie, dobre gry i rower. Nie pochłaniam kawy, ponoć mało śpię.