LG Gx z 5,5-calowym wyświetlaczem jako uzupełnienie serii „G”

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
lg logo

Model G2 Koreańskiego producenta to świetny flagowy smartfon. Niestety, nie wiedząc czemu, jego sprzedaż nie prezentuje się najlepiej. Odpowiedzią LG na tę niezbyt przyjemną informacje mogą być kolejne słuchawki, które miałyby aspirować do flagowego modelu.

Niedawno pisaliśmy o możliwości pojawienia się G2 Mini z 4,7-calowym wyświetlaczem. To może być pierwszy model uzupełniający serię „G”. Niemniej jednak, to najprawdopodobniej nie wszystko, co LG ma w zanadrzu. W Internecie pojawiła się grafika, która przedstawia tajemnicze urządzenie oznaczone nazwą Gx, które również miałoby pomóc w podniesieniu ogólnej sprzedaży smartfonów koreańskiej firmy:

lg gx

Z początku wydawało się, że Gx będzie kolejnym flagowym modelem LG. Niestety, ale specyfikacja w pełni na to nie wskazuje. Również pojawienie się w niej układu innego niż Snapdragon 800 powoduje lekkie zamieszanie, gdyż firma zapewniała, że kolejne modele z serii „G” będą korzystały wyłącznie z układów Qualcomma z najwyższej półki. Jednak Gx korzysta z zupełnie innych, także atrakcyjnych, podzespołów:

  • 5,5-calowy wyświetlacz FullHD;
  • Snapdragon 600 z 2GB RAM;
  • aparat 13MPx;
  • 32GB wbudowanej pamięci;
  • bateria o pojemności 3140mAh;
  • wsparcie dla sieci LTE-A.

Jeżeli powyższe dane potwierdzą się to będziemy mieli do czynienia z dosyć dziwnym urządzeniem, które jest lepsze na papierze od obecnego flagowego modelu G2 jeżeli nie spojrzymy na najważniejszy układ.

Wszystko jednak wstępnie wyjaśni się dopiero jak ujrzymy LG Gx we wszelkiego rodzaju testach wydajnościowych lub podczas jakiejkolwiek certyfikacji. Na oficjalne informacje od Koreańczyków przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy