ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google wprowadza Android Device Manager do sklepu Play

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
android device manager play store sklep

Kilka miesięcy temu firma z Mountain View unowocześniła swoją platformę o brakujący element, który konkurencyjne platformy stosowały od znacznie dłuższego czasu. Jest nim oczywiście zdalna obsługa telefonu i tabletu umożliwiająca między innymi ich znalezienie, gdy się zgubią lub zostaną skradzione.

Całość nazywa się Menedżer urządzeń Androida i do chwili obecnej obsługa tej funkcji możliwa była tylko i wyłącznie z poziomu przeglądarki internetowej. Google poszło o krok dalej i dzisiaj wprowadziło aplikację do sklepu Play dającą możliwość zlokalizowania urządzenia z Androidedm z poziomu smartfona i tabletu. Liczba funkcji, które znajdują się wewnątrz omawianego programu jest identyczna, co w przypadku przeglądarkowego odpowiednika. Tym samym producent najpopularniejszego mobilnego oprogramowania poszedł o krok dalej w stosunku do konkurencji. Aplikacja oczywiście jest darmowa i dostępna w sklepie Play od dzisiaj. Możecie ją pobrać klikając w następujący link: Klik!

Co ciekawe, nie byłem w stanie zainstalować powyższego programu na wszystkich moich urządzeniach z Androidem. Wśród nieobsługiwanych modeli znalazł się między innymi tablet Kruger&Matz 1060G.

Koncepcja aplikacji Android Device Manager jest bardzo dobra. Mając zablokowany tablet, nie potrzebujemy szukać komputera, aby zresetować kod. Wystarczy smartfon z mobilnym systemem Google.

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy