Samsung-booth-1

Tablety w bardzo szybkim czasie pokonały netbooki, a teraz ich sprzedaż zaczyna poważnie zagrażać innym przenośnym komputerom. Oznacza to, że niedługo wybór odpowiedniego modelu tabletu dla siebie będzie równie trudny, co obecnie decyzja nad smartfonem, a wszystko to ze względu na ich ogromną ilość.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Samsung, czyli lider mobilnego rynku, niezbyt często chwalony jest za ich serię tabletów Galaxy Tab. Przyszły rok ma odmienić tę rodzinę urządzeń za sprawą dużej zmiany w stosowanej technologii wyświetlaczy (zamiana LCD na SAMOLED w niektórych modelach). Jednak oprócz topowych propozycji, w gamie Koreańczyków pojawią się również wersje „Lite”. Jedna z nich właśnie przeszła niezbędną certyfikację WiFi. Oznacza to, że niedługo powinniśmy poznać Galaxy Tab 3 Lite. Jego specyfikacja, zgodnie z nazwą, nie zachwyca:

  • 7-calowy wyświetlacz z wyświetlaną rozdzielczością 1024×600;
  • procesor taktowany częstotliwością 1,2GHz (najprawdopodobniej 2-rdzeniowy);
  • Androida 4.2 Jelly Bean.

W zamian za niezbyt wygórowane możliwości, Samsung może zażyczyć sobie około 500zł. W ofercie oczywiście będą wersje WiFi i WiFi+3G w kolorach białym oraz czarnym.

Obecnie Galaxy Tab 3 Lite trafił na testy do Indii. Samsung jeszcze oficjalnie nie zapowiedział tego modelu, ale najprawdopodobniej będzie to miało miejsce w drugim tygodniu stycznia nowego roku, a więc najprawdopodobniej targi CES.

 

źródło: Sammobile

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.