Samsung-booth-1

Tablety w bardzo szybkim czasie pokonały netbooki, a teraz ich sprzedaż zaczyna poważnie zagrażać innym przenośnym komputerom. Oznacza to, że niedługo wybór odpowiedniego modelu tabletu dla siebie będzie równie trudny, co obecnie decyzja nad smartfonem, a wszystko to ze względu na ich ogromną ilość.

Samsung, czyli lider mobilnego rynku, niezbyt często chwalony jest za ich serię tabletów Galaxy Tab. Przyszły rok ma odmienić tę rodzinę urządzeń za sprawą dużej zmiany w stosowanej technologii wyświetlaczy (zamiana LCD na SAMOLED w niektórych modelach). Jednak oprócz topowych propozycji, w gamie Koreańczyków pojawią się również wersje „Lite”. Jedna z nich właśnie przeszła niezbędną certyfikację WiFi. Oznacza to, że niedługo powinniśmy poznać Galaxy Tab 3 Lite. Jego specyfikacja, zgodnie z nazwą, nie zachwyca:

  • 7-calowy wyświetlacz z wyświetlaną rozdzielczością 1024×600;
  • procesor taktowany częstotliwością 1,2GHz (najprawdopodobniej 2-rdzeniowy);
  • Androida 4.2 Jelly Bean.

W zamian za niezbyt wygórowane możliwości, Samsung może zażyczyć sobie około 500zł. W ofercie oczywiście będą wersje WiFi i WiFi+3G w kolorach białym oraz czarnym.

Obecnie Galaxy Tab 3 Lite trafił na testy do Indii. Samsung jeszcze oficjalnie nie zapowiedział tego modelu, ale najprawdopodobniej będzie to miało miejsce w drugim tygodniu stycznia nowego roku, a więc najprawdopodobniej targi CES.

 

źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.