lgg2

W dzisiejszych czasach normą stało się to, że producenci prezentują pomniejszone wersje ich flagowych modeli. Taką modę wypromował głównie Samsung tworząc nowe propozycje dla konsumentów, nawiązując do bardzo popularnej serii Galaxy S, tym samym dodając dopisek „Mini” na końcu nazwy takiego urządzenia.

Konkurencja – nie chcąc być gorsza – pokazuje swoje odpowiedniki. W przypadku HTC mamy model One Mini, a od niedawna też Sony sprzedaje w Japonii pomniejszoną wersję Xperii Z1 z dopiskiem „f”. Spodziewamy się również analogicznej, globalnej wersji Japończyka oznaczonej jako Z1S. Ten ostatni wydaje się najlepiej spełniać sens pomniejszonych flagowców: topowe podzespoły ze stosunkowo „małym” wyświetlaczem. Nawiązując do powyższej mody, zaczęły pojawiać się plotki w Internecie jakoby LG również chciało pokazać ich flagowy model G2 z mniejszym ekranem. W tym wypadku jednak, dopisek „Mini” niekoniecznie znajdzie się w docelowej grupie konsumentów, co 4,3-calowa słuchawka Sony. Wszystko właśnie za sprawą rozmiaru wyświetlacza, którego przekątna najprawdopodobniej będzie oscylować w okół 4,7-cali, a więc tyle samo, co oferuje pełnoprawny flagowiec HTC – One. Oczywiście rozdzielczość została pomniejszona z 1080p do 720p. Pozostała specyfikacja prawdopodobnie nie będzie odbiegać od flagowego modelu LG, którym jest G2, więc wewnątrz „pomniejszonej” wersji powinniśmy znaleźć 4-rdzeniowy układ Snapdragon 800 z 2GB RAM.

Jeżeli powyższa plotka się potwierdzi i faktycznie Koreańczycy zaprezentują model z taką nazwą to czy „Mini” w G2 Mini będzie miało odpowiedni sens i znajdzie odpowiednią ilość osób chcących nabyć taką słuchawkę?

 

źródło: Pocketnow

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.