Pierwszy 64-bitowy procesor zaprezentowany przez Qualcomma – poznajcie Snapdragona 410

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
snapdragon ceo qualcomm

Prezentacja nowych iPhone’ów nie mogła przejść bez echa również w świecie Androida. Pierwszą opinię wydał Samsung, który stwierdził, że wprowadzona przez Apple 64-bitowa architektura procesorów, pojawi się również i w modelach z Androidem koreańskiego producenta. Precyzyjniej rzecz biorąc, chodzi oczywiście o autorskie układy Exynos.

Niemniej jednak to nie Samsung jest prekursorem powyższej architektury w świecie Androida. Jest nim Qualcomm, który – niespodziewanie – dodał nowy układ do swoich propozycji. Snapdragon 410, bo o nim mowa, to atrakcyjny cenowo zestaw najważniejszych elementów w mobilnym urządzeniu, który uchodzi za pierwszy ogólnodostępny (trafi również do modeli z Windows Phone i Firefox OS) układ wykorzystujący 64-bitową architekturę procesora. Oprócz tego, Snapdragon 410 nie charakteryzuje się niczym szczególnym. Oto jego charakterystyka:

  • wykonanie w 28nm procesie technologicznym;
  • procesor: 4 rdzenie ARM Cortex AM53 taktowane częstotliwością od 1,2GHz;
  • GPU: Adreno 306;
  • interfejs pamięci: 1x 64-bit LPDDR2/3;
  • DualSIM/TripleSIM.

Oczywiście nie zabrakło wsparcia dla modułów NFC, Bluetooth, Wi-Fi, radia FM, GPS i innych. Snapdragon 410 jest również w stanie obsłużyć rozdzielczość FullHD nagrywaną przez kamerę w danym urządzeniu. Nowy układ ma trafić już w pierwszym kwartale przyszłego roku do urządzeń ze średniej półki cenowej.

Jest to już druga nowa propozycja od Qualcomma, która została zaprezentowana w ostatnim czasie. Razem ze Snapdragonem 805 stanowią niejakie przejście do kolejnej generacji mobilnych układów, które będą coraz bardziej atrakcyjne dzięki swojemu wykonaniu w niższym procesie technologicznym.

źródło: The Droid Guy

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy