ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung chwali się kolejnym wynikiem sprzedaży najnowszego Note’a: 10 milionów sztuk

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
jk shin galaxy note 3 samsung

Niewielu producentów otwarcie chwali się wynikami sprzedaży swoich poszczególnych modeli z oferty. Jednak od każdej zasady są wyjątki i w tym wypadku jest nim z całą pewnością Samsung, który będąc liderem mobilnego rynku stosunkowo często ogłasza pokonane kolejne kamienie milowe.

Koreańczycy, miesiąc po rozpoczęciu sprzedaży najnowszego flagowego phabletu jakim jest Note 3, chwalili się sprzedażą pięciu milionów sztuk tego urządzenia. Nie musieliśmy długo czekać na podwojenie tego wyniku. Co ciekawe, kolejne pięć milionów urządzeń sprzedała się w taką samą ilość czasu, czyli następny miesiąc. Niespadająca sprzedaż jest świetną wiadomością dla Samsunga. Dodatkowym pozytywnym aspektem jest porównanie powyższych wyników Note’a 3 z jego poprzednikami. Sprzedanie 10 milionów sztuk drugiej generacji tego phabletu zajęło producentowi 4 miesiące, a więc dwa razy dłużej. Z kolei dziesięciomilionowy Note 1. odsłony opuścił Samsunga dopiero po 9. miesiącach. Wracając do omawianego modelu, Samsung nie podał żadnych informacji dotyczących poszczególnych wersji sprzedanych urządzeń. Jak dobrze wiadomo, Note 3 oferowany jest w dwóch edycjach zróżnicowanych pod kątem głównego układu. Do wyboru są modele z Exynosem oraz Snapdragonem. Najprawdopodobniej ta druga wersja jest popularniejsza ze względu na wsparcie dla sieci LTE.

Pojawia się jednak pytanie, czy Samsung zdobywa nowych klientów za sprawą świetnego urządzenia, czy też są to konsumenci polegający na samej marce Koreańczyków? Pamiętajmy również, że te 10 milionów sztuk Note’a 3 mogą równie dobrze jeszcze leżeć na półce sklepowej.

źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy