super pls ips lcd samoled samsung

Wyświetlacze wykonane w technologii Super AMOLED od razu kojarzą się z jedną firmą – Samsungiem. Ten wykorzystuje je od dłuższego czasu w swoich modelach stawianych głównie na wyższe półki cenowe. Jednak gigant mobilnego rynku sprzedaży musi mieć się na baczności.

Powoli rosną w siłę chińscy producenci, którzy oferują wiele naprawdę interesujących modeli w bardzo atrakcyjnych cenach. Samsung powtarzając z roku na rok podobną strategię zaczyna tracić w pewnych aspektach. Jest nią oczywiście wspomniana wcześniej cena. Chcąc ją obniżyć, koreańska firma szuka oszczędności. Koreańskie media podają, że nadchodzące flagowe urządzenia Samsunga nie będą już korzystały z wyświetlaczy SAMOLED. W zamian za tę technologię, która ma tylu samo zwolenników, co przeciwników, Koreańczycy najprawdopodobniej zaczną montować ekrany wykonane w technologii PLS LCD. Nie oznacza to jednak złych odczuć podczas korzystania na przykład z nadchodzącego modelu Galaxy S5. Wyświetlacze PLS LCD są często wyżej stawiane niż Retina i inne odmiany IPS. Dzięki temu manewrowi, Samsung jest w stanie zaoszczędzić 20% kosztów na tym elemencie. Stosunkowo popularnym modelem z PLS LCD jest chociażby Ace 2.

Niemniej jednak, Koreańczycy najprawdopodobniej nie zrezygnują z SAMOLED. Te wyświetlacze mają głównie trafiać do ekskluzywnych modeli z nieprzedstawionej jeszcze serii „F”. Nie zapominajmy również, że coraz częściej słyszy się o tabletach z tą technologią.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.