ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sam poskładaj swojego smartfona, czyli Xiaomi dołącza do zabawy z „Phoneblockami”

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
xiaomi phoneblocks

Kilka lat temu pojawiły się przecieki w Sieci na temat telefonu przyszłości. Jego główną zaletą było to, że to użytkownik decydował o jego konkretnych podzespołach podmieniając odpowiednie „klocki”. Pomysł powrócił do łask po latach i tym razem coraz częściej słychać o jego poważnym rozwoju.

Pod koniec października, Piotr informował Was o stworzeniu dzieła Motoroli przy współpracy z Phoneblocks – Project Ara. Wygląda na to, że nie tylko firma przejęta przez Google na poważnie interesuje się tego typu projektem. Także Chińczycy chcą się zaangażować w składanie telefonu z klocków. Można by się spodziewać, ze taki ambitny pomysł został zauważony przez Oppo, ale nie tym razem. W tym wypadku to producent tanich i bardzo atrakcyjnych urządzeń – Xiaomi – wyraził swoje zaangażowanie. Patrząc na ujawnione grafiki, chińska firma idzie tym samym tropem, co konkurencja, a ich pomysł wciąż uchodzi za wielką tajemnicę. W przypadku koncepcji Xiaomi widać zdecydowanie mniejszą ilość wymiennych klocków, co może oznaczać ograniczone możliwości rozbudowy tego typu urządzenia – zmiana aparatu, głównych układów i najprawdopodobniej baterii.

Rozwój tego typu projektów powinien cieszyć użytkowników – także pojawiają się plotki, że Apple chce coś podobnego pokazać. Pojawia się jednak pytanie – czy inni giganci rynkowi pozwolą na takie projekty? Konsumenci zdecydowanie będą woleli wybrać nowy trend pod warunkiem, że będzie oferowany w atrakcyjnych cenach.

Źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy