ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Asus Padfone Mini może zostać zaprezentowany w przyszłym tygodniu

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
padfone mini prezentacja premiera

Hybrydy to bardzo rzadko wykorzystywane przez producentów rozwiązanie. Najpopularniejsze w ostatnim czasie jest połączenie aparatu cyfrowego i smartfonu. Jednak jedną z ciekawszych hybryd jest zdecydowanie Padfone produkcji Asusa – telefon zmieniający się w tablet.

Padfone doczekał się już kilka liftingów, ale nigdy nie był oferowany w wielu wersjach sprzętowych (nie licząc różnic w pojemności wbudowanej pamięci). To się zmieni za sprawą pomniejszonej wersji, o której usłyszeliśmy już ponad miesiąc temu. Smartfon z zestawu Padfone Mini charakteryzować się będzie oczywiście mniejszym 4,3- calowym wyświetlaczem qHD. Pozostała specyfikacja nie będzie już czołówką. Główny układ zastosowany przez Asusa to Snapdragon 400 (4 rdzenie, Adreno 305, 1GB RAM). Tajwańska firma najprawdopodobniej zrezygnuje również ze wsparcia dla sieci 4G. Z kolei informacje dotyczące stacji dokującej w postaci tabletu ograniczają się jedynie do plotek. Najprawdopodobniej rozmiar wyświetlacza zostanie ograniczony do 7-cali. Również bardzo prawdopodobną informacją jest to, że nie będzie możliwości mieszania zestawów (biorąc pod uwagę „przejściówki”), czyli smartfon z zestawu Mini nie zadokujemy w tablecie z produkowanej od dłuższego czasu hybrydy.

Ujawniony zrzut ekranu przedstawia najprawdopodobniej termin prezentacji Padfone’a Mini, która przypada na środę 11. grudnia. Bardziej przystępna cenowo wersja hybrydy Asusa może sprawić, że niedoceniane urządzenie zyska na popularności. Jedynym warunkiem jest odpowiednia promocja.

Źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy